Wyświetl pojedynczy post
thechris
Senior Member
 
 
Od: 08.2003
Skąd: Somewhere between nowhere and goodbye

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54877
Stary 30.04.2012, 22:43
AS82 napisał(a):Wyświetl post
Mam nadzieje ,że Melikson nie zostanie sprzedany . To piłkarz wokół którego powinniśmy budować nową Wisłę. Sprzedanie go to bedzie samobójstwo..
Yhy... zagrał pierwszy dobry mecz od rewanżu z Litexem. Zdobył pierwszego gola w Ekstraklasie. Faktycznie, samobójstwo.



Polacy, obcokrajowcy... obcokrajowcy, Polacy... Rzygać się chce.

Z czasów Cupiała największe mecze Wisła rozgrywała z Polakami czy obcokrajowcami w składzie? Zobaczmy...

Wisła - Parma 1:1(1998)
Wisła:
Artur Sarnat, Marek Zając, Bogdan Zając, Kazimierz Węgrzyn, Grzegorz Kaliciak (68' Jacek Matyja), Grzegorz Pater, Ryszard Czerwiec, Krzysztof Bukalski, Tomasz Kulawik, Tomasz Frankowski, Daniel Dubicki

I skład AC Parma:
Gianluigi Buffon, Lilian Thuram, Roberto Nestor Sensini, Fabio Cannavaro, Paolo Vanoli, Diego Fuser, Dino Baggio, Juan Sebastian Veron (90' Roberto Mussi), Stefano Fiore, Enrico Chiesa (83' Mario Stanić), Hernan Crespo (46' Abel Balbo)

11 Polaków w składzie przeciwko jednemu z najmocniejszych klubów Świata w tamtym czasie... dało się?


Wisła - Inter 1:0 (2001)

Wisła:
Artur Sarnat, Marcin Baszczyński (90’ Marek Zając), Bogdan Zając, Arkadiusz Głowacki, Grzegorz Kaliciak, Mirosław Szymkowiak, Kazimierz Moskal, Ryszard Czerwiec (79’ Grzegorz Pater), Maciej Żurawski, Tomasz Frankowski (74’ Grzegorz Niciński), Olgierd Moskalewicz

Inter Mediolan:
Alberto Fontana, Javier Zanetti, Ivan Cordoba, Marco Materazzi, Vratislav Gresko, Buruk Okan (80’ Dario Simić), Cristiano Zanetti, Francisco Farinos (65’ Luigi Di Biagio), Stephane Dalmat, Mohammed Kallon, Adriano (75’ Nicola Ventola)

Sami Polacy... Dało się?


Schalke - Wisła 1:4 (2002)

Wisła Kraków: Angelo Hugues, Marcin Baszczyński, Arkadiusz Głowacki, Mariusz Jop, Maciej Stolarczyk, Kalu Uche (90’ Jacek Paszulewicz), Paweł Strąk, Mirosław Szymkowiak, Kamil Kosowski, Marcin Kuźba (78’ Grzegorz Pater), Maciej Żurawski

Dwóch obcokrajowców... i 9 Polaków w pierwszym składzie... Dało się?


Lazio - Wisła 3:3 (2003)

Lazio: Luca Marchegiani, Massimo Oddo, Fernando Couto, Sinisa Mihajlović, Giuseppe Pancaro, Nikola Lazetic (61' Cesar), Dino Baggio (73' Dejan Stankovic), Fabio Liverani, Diego Simeone (55' Claudio Lopez), Stefano Fiore, Enrico Chiesa
(trener: Roberto Mancini)

Wisła Kraków: Angelo Hugues, Marcin Baszczyński, Arkadiusz Głowacki, Mariusz Jop, Maciej Stolarczyk, Kalu Uche, Mauro Cantoro (75' Mirosław Szymkowiak), Paweł Strąk, Kamil Kosowski, Marcin Kuźba, Maciej Żurawski (77' Daniel Dubicki)


Dwóch obcokrajowców... i 9 Polaków w pierwszym składzie.


I jeszcze Wisła - Parma 4:1 (2002) również 9 Polaków i 2 obcokrajowców.

Jeśli Wisła ma jeszcze kiedyś toczyć równe boje z klubami mającymi takich zawodników w składzie to trzeba mieć w zespole piłkarzy a nie najemników. Nie mówię, że to mają być sami Polacy ale powinni stanowić przewagę. Wisła Kraków to nie Real czy Arsenal. Tu nie ma nawet ułamka presji na zagranicznych najemnikach. Mogą kaleczyć futbol cały sezon jak Kirm i nic złego się takiemu grajkowi nie stanie. Mogą nie zrobić ani minimetru postępu przez 5 sezonów jak Jirsak i dalej będzie grał... Wolę Polaków niż zagraniczników, których tylko interesują regularne wpływy na konto. Wolę chłopaków, którzy być może będą chcieli coś wygrać na boisku a nie przy podpisywaniu kontraktu... a potem już wszystko mieli w dupie...

No chyba, że będziemy się już jarać tylko ogrywaniem drużyn, które mają w składzie nie Zanettiego, Materazziego i Andriano tylko... Szeligów, Van Der Bizenów i Nykielów... Tfu... niedawno nawet z nimi przegraliśmy.
Ostatnio edytowane przez thechris : 30.04.2012 o godz. 23:49.
Odpowiedz cytując