Wyświetl pojedynczy post
Bobek90
Senior Member
 
Od: 11.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1741
Stary 30.04.2012, 21:39
anthony09

Cytat:
Ja po części rozumiem Jacka, że po co marnować pieniądze na ileś tam boisk, załóżmy koszt ok. 8 za 4 nawierzchnie trawiaste, gdy te pieniądze są potrzebne bardziej na I drużynę, taka suma może oznaczać to, że zamiast Mistrza za rok możemy mieć walke o byt w Ekstraklasie.
W biznesie zasada jest prosta; nie zainwestujesz, nie zarobisz. Nikt nam nie kaze budowac infrastruktury, tylko zebysmy potem nie liczyli na to ze bedziemy sobie szkolili ludzi ktorych potem bedziemy sprzedawali za kilka mln euro.
Nawet w samej Legii zdaja sobie z tego sprawe, i kazdy tam stawia sprawe jasno: "bez lepszej infrastruktury (maja tylko 2 boiska) nie bedziemy mieli szkolenia na europejskim solidnym poziomie".

Cytat:
baa Legia akademię ma tylko na papierku, ale faktycznie to skupuje młodych zawodników, a nie ich szkoli ! Michał Żyro tak w małym % jest wyhodowany na akademii, Rafał Wolski jest w Legi od 3 lat dopiero, więc to nie wychowanek akademii, Borysiuk, Rybus kupieni, Grosicki też był kupiony. Jakich wychowanków akademii ma Legia w I Składzie
To drogi ten papierek, rocznie ich kosztuje ok 4 mln zlotych Zyro w Legii jest od 13 roku zycia. Messi w Barcelonie tez jest od 13 roku zycia i nikt chyba nie zaprzecza ze to Barcelona go uformowala.
Poza tym ich akademia dziala stosunkowo niedlugo (10 lat) takze na jej efekty trzeba jeszcze poczekac. Tym bardziej ze pierwszy okres jej dzialania to byla czysta amatorka. 17 letni Jagiello to podobno niezly talent jest, wiec byc moze juz w tym roku sie przekonamy o poziomie ich akademii

Cytat:
Już Wisła ma lepsze szkolenie od Legii, bo ma Czekaja, Małeckiego jest już 10 lat w Krakowie, Uryge.
Ze co prosze?! Ty tak na powaznie czy sobie jaja robisz? Chybas sie za bardzo nasluchal Bednarza Wisla nie ma szkolenia.

Cytat:
nie wiem jak było z Lewandowskim w szczegółach ale fakt, że go wypuścili oznaczać może to że musielibyśmy wydawać niebagatelne pieniądze na 200 zawodników, z których połowa nas opuszcza za marne pieniądze (młody Cleber) gdy są dobrzy albo druga połowa jest mizerna i też nas opuszcza, zostają tylko takie marne gdzieś tam wyłuskane talenciki jak Michał Czekaj, Alan Uryga itp
Napisz to Dinamowi Zagreb, ktore tylko na jednym zawodniku (Modric) zarobil... ok. 20 mln euro. No tak, teoria "zepsutego Krakowa" Sensowne szkolenie splaca sie wszedzie i zawsze, i bogatym i biednym, ale w Wisle by sie nie splacalo. To pewnie ten Krakow...
Tak wogole, nie wiem z kad ta mania z "talentowaniem". Czekaj wiecej meczow zawalil niz nie zawalil, a Uryga zagral raptem... nic. Jak Czekaj czy Uryga zagraja kilka meczow w ktorych sie pokaza z dobrej strony, to wtedy biedzie mozna "talentowac". Poki co jest za wczesnie.


Ogolnie widze ze nie za bardzo orientujesz sie na czym polega ten biznes w profesjonalnym futbolu. To ja Ci powiem; jest to wlasnie szkolenie (akademie) plus nieustanny scauting w poszukiwaniu utalentowanych mlodych. Ciagla selekcja, ciagly ruch w biznesie. Zeby to zobrazowac, wychowankowie Barcy nie pochodza tylko z naborow La Masii. Duza ich czesc zostala "przechwycona" w pozniejszym wieku wlasnie dzieki scautingowi. Na przyklad Messi przyszedl do Barcelony w wieku 13 lat, a Puyol w wieku 17 lat.
I tylko taki sposob, czyli szkolenie+scauting, moze przyniesc w miare regularne pojawianie sie ciekawych mlodych w kadrze zespolu. Sama akademia bez scautingu, lub sam scauting bez akademii, nie zagwarantuja zadnej regularnosci.
Tym bardziej w naszych realiach. U nas szkolenie poza nielicznymi wyjatkami lezy. Wiec o jakim my scautingu "mlodych zdolnych" gadamy? Wiekszosc to beda pilkarze surowi, nieobrobieni. Tacy pilkarze jak Blaszczykowski czy Lewandowski sa wyjatkiem, nie norma. Malo tego, nie tylko my szukamy takich mlodych. Tylko ze... no wlasnie, u nas szkolenie i infrastruktura to dramat. Nie jestesmy atrakcyjnym kierunkiem dla utalentowanej i nie obrobionej jeszcze (czyli darmowej) mlodziezy. Biedziemy zabierali resztki ze stolu (bardzo ubogiego, wlasnie ze wzgledu na kulejace szkolenie). Tych bardziej obiecujacych wezmie sobie Legia czy Zaglebie (mlodzi tam beda mieli lepsze warunki do rozwoju, wiec... bedzie trudno sie "licytowac") a my zostaniemy z "resztkami".
Sama wspopraca z Akademia pilkarska Szymkowiaka tez wiele nie zmieni. Zeby znalesc jednego "Blaszczykowskiego" wiesz ile ludzi musi przejsc przez akademie. Setki. Zwroc uwage na Akademie Legii. Oni tam nabory prowadza kilka razy w roku, do tego masowy scauting. To jest wielka masa dzieci i mlodziezy ktore sie przez to przewijaja. A i tak potem wychodzi ze z kazdego rocznika gosci z papierami na granie jest tylko tak naprawde 2 czy 3 (max.).
Ostatnio edytowane przez Bobek90 : 01.05.2012 o godz. 17:48.
Odpowiedz cytując