Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
kacpaw91
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#20555
Stary 28.04.2012, 13:06
piotrex007 napisał(a):Wyświetl post
I dlatego teraz żal tego remisu z Lechią, bo gdyby Śląsk przegrał. to Lechia by miała utrzymanie, a my większe szanse na przegonienie Śląska, bo mogliby sobie pozwolić na zwycięstwo z Jagą. A tak to powiem tak - z Zagłębiem to możliwe, że nie wygrają, nawet wielce prawdopodobne, ale czy Jaga zdoła wywalczyć remis na wyjeździe? Tu już prawdopodobieństwo mniejsze, ale wciąż nie niemożliwe.
Zaraz, zaraz, mimo że życzę Śląskowi jak najlepiej to patrząc na ostatnią dyspozycję obydwu drużyn to... Zagłębie jest faworytem. Nie zdziwiłbym się, gdyby Miedziowi wygrali. Wtedy Śląsk przegrywając z nami jest za nami w tabeli.

Zresztą czy Śląsk myśli teraz o pucharach? Gdzieś obiło mi się o uszy, że załatwiają sobie fajne sparingi w terminach, w których mieliby rundy eliminacyjne Ligi Europy. Poza tym z każdej strony dochodzą sygnały, że Śląsk jest w kiepskiej ostatnio sytuacji jeżeli chodzi o pieniądze na bieżącą działalność. I to wszystko mimo usilnych prób ratowania klubu przez miasto, które ma tylko bodaj 50% udziałów.

Taka mała dygresja: Aktualne losy Śląska, czy wkrótce Polonii (?) to przestroga dla tych, którzy narzekają na właścicieli swoich klubów. Cieszmy się z tych "tylko" mistrzostw Polski.

Co do naszej sytuacji w tabeli to jest możliwość, że Korona, Polonia i Śląsk stracą punkty, a wtedy powinniśmy awansować na 4. miejsce. Tylko, czy puchary w tym sezonie są nam potrzebne? Ze względu na współczynnik punktowy tak, ale ze względu na przebudowę niekoniecznie.
Odpowiedz cytując