|
Kontynuując wątek i zainspirowany przez Dariook i 0 22 obliczyłem ile sezon trwa w Polsce (po odliczeniu przerwy zimowej) a ile w Anglii do chwili obecnej. Później podzieliłem to przez liczbę rozegranych średnio meczy przez 11 najczęściej grających piłkarzy Legii, Wisły i Arsenalu.
Wyszło, że w tym sezonie podstawowi piłkarze Legii grali co: 5,46 dnia, Wisły: 5,61 dnia a Arsenalu: 6,36 dnia. Przerwa zimowa powoduje, że piłkarze naszych 2 klubów częściej grali z większą częstotliwością niż Anglicy. To już pytanie do fizjologów, co pod koniec sezonu jest bardziej męczące - mieć przerwę, ale poza nią rozgrywać częściej mecze, czy bez przerwy, ale średnio z dniem więcej między meczami.
|