cfa napisał(a):

|
No dobra masz pytania o GW bywa. Ale powiedz mi na jakiej podstawie powinno się pisac w podręczniku, że Wałęsa był agentem? Proszę przedstaw dowody na to, że współpracował.
|
Poproś posłow PO niech Ci pokażą jego teczkę. POdobno jest w Sejmie w archiwum. Zwrócił sie już o nią poseł PiS :
Cytat:
PiS domaga się ujawnienia dokumentów archiwalnych tak zwanej komisji Jerzego Ciemniewskiego, zanim zostaną one przekazane do Instytutu Pamięci Narodowej.
Obecnie przedstawiciele Instytutu ze stosownymi certyfikatami dostępu do informacji zapoznają się z tymi materiałami w Sejmie.
Miesiąc temu szef Kancelarii Sejmu powołał komisję do przeprowadzenia przeglądu dokumentów i oceny czy spełniają one ustawowe przesłanki ochrony, zgodnie z ustawą o ochronie informacji niejawnych. W skład komisji wchodzą: naczelnik Archiwum Sejmu, wicedyrektor Biura Prawnego i Spraw Pracowniczych oraz Pełnomocnik ds. ochrony informacji niejawnych.
O dostęp do dokumentów zwracano się do Kancelarii Sejmu cztery razy. Wystąpił o to IPN, TVP Info, redakcja "Polityki" oraz poseł PiS Marek Opioła z sejmowej komisji do spraw służb specjalnych. Akta komisji Ciemniewskiego zostały utajnione na wniosek członków tej komisji.
Donosy współpracownika "Bolka"?
Zdaniem Antoniego Macierewicza, który wystąpił w tej sprawie na konferencji w Sejmie materiały zawierają prawdopodobnie donosy tajnego współpracownika o pseudonimie "Bolek". Poseł PiS uważa, że materiały komisji Ciemniewskiego są jawne i nie ma żadnych przeszkód prawnych by nie mogły być udostępnione posłom i opinii publicznej.
Antoni Macierewicz wyraził nadzieję, że tym razem przy wykorzystaniu jakichś "działań administracyjnych" nie doszło do zniszczenia dokumentów i, że akta tajnego współpracownika "Bolka" znajdą się w tym, co zostanie przekazane do IPN. - A nie ścinki z Trybuny Ludu jak się to zdarzyło się gdy były one w dyspozycji pana prezydenta Lecha Wałęsy - dodał poseł PiS.
Poseł PiS Marek Opioła powiedział, że dotąd nie doczekał się odpowiedzi na swój wniosek z 26 stycznia o zapoznanie się z dokumentami komisji posła Ciemniewskiego. Poseł złożył skargę na szefa Kancelarii Sejmu do marszałek Ewy Kopacz, do wiadomości szefa komisji regulaminowej
|
Sa też złożone zeznania jego oficerów prowadzacych, o koleżankach i kolegach z opozycji , którzy się zorientowali kim jest już nawet nie wspominam. Ostatnio w programie TVP 3 wypowiadał się o Bolku znany opozycjonista, twórca Wolnych Związków Zawodowych na Wybrzeżu - Wyszykowski, który powiedział, że w scenariuszu kręconego przez Waydę gniota bedzie scena, w której Bolek mówi o nie rzucaniu kamieniami we władzę tylko o zbudowaniu z tych kamieni pomnika poświęconego poległym stoczniowcom.
Kuriosum tej sytuacji polega na tym, że w rzeczywistości taka sytuacja miała miejsce ale bohaterem tej sceny był inny stoczniowiec na, którego właśnie Bolek złozył w tej sprawie donos do milicji.
Jednmym słowem bedzie kabaret z tego filmu. Zamiast Anny Walentynowicz bedzie ...Krzywonos

. Same Geremki, Mazowieckie, Michniki i ich przydupasy.