ruthless06 napisał(a):

http://ekstraklasa.org/pliki/rozgryw..._2011-2012.doc
Art. 2
2.1 W rozgrywkach Ekstraklasy nie mogą występować drużyny klubu, które decyzją właściwych organów PZPN nie otrzymały licencji na występowanie w Ekstraklasie w sezonie 2011/2012 lub nie spełniają wymogów, określonych w art. 15 ustawy o sporcie.
2.2. W sytuacji, gdy klub występujący w sezonie 2011/2012 w rozgrywkach Ekstraklasy nie uzyska licencji na występowanie w następnym sezonie w Ekstraklasie według procedury przewidzianej w Podręczniku Licencyjnym PZPN, klub ten zostanie sklasyfikowany w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2011/2012 zgodnie z liczbą zdobytych punktów, jednakże zostanie przesunięty do I ligi.
W takiej sytuacji miejsce w Ekstraklasie zachowuje zespół, który w sezonie 2011/2012 został sklasyfikowany na 15 miejscu.
2.3. W sytuacji, gdyby spośród klubów występujących w sezonie 2011/2012 w rozgrywkach Ekstraklasy nie uzyskał licencji na występowanie w następnym sezonie w Ekstraklasie według procedury przewidzianej w Podręczniku Licencyjnym
więcej niż jeden klub, kluby te zostaną sklasyfikowane w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2011/2012 zgodnie z liczbą zdobytych punktów, jednakże zostaną przesunięte do I ligi. W takiej sytuacji miejsce w Ekstraklasie
zachowują zespoły, które w sezonie 2011/2012 zostały sklasyfikowane na 15 i 16 miejscu.
2.4. W sytuacji, o której mowa w pkt 2.3., gdyby:
•
licencji nie otrzymały trzy kluby – do Ekstraklasy po sezonie 2011/2012 awansuje 3 klub I ligi,
• licencji nie otrzymały cztery kluby – do Ekstraklasy po sezonie 2011/2012 awansuje 3 i 4 klub I ligi itd.
2.5. W sytuacji, gdy klub występujący w sezonie 2011/2012 w rozgrywkach o mistrzostwo I ligi nie uzyska licencji na występowanie w następnym sezonie w Ekstraklasie według procedury przewidzianej w Podręczniku Licencyjnym, klub ten zostanie sklasyfikowany w rozgrywkach aktualnego sezonu na miejscu, które zajął w rozgrywkach o mistrzostwo I ligi, ale nie otrzyma prawa gry w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie następnym.
2.6. W sytuacji, o której mowa w pkt 2.5., gdyby licencji nie otrzymał jeden lub więcej klubów występujących w sezonie 2011/2012 w rozgrywkach o mistrzostwo I ligi przy uzupełnieniu klubów, biorących udział w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie następnym bierze się pod uwagę kluby w następującej kolejności:
a. klub, który w sezonie 2011/2012 zajął 3 miejsce w I lidze,
b. klub, który w sezonie 2011/2012 zajął 4 miejsce w I lidze itd.
2.7 Zasady przyznawania licencji drużynom występującym w Ekstraklasie reguluje odrębna uchwała Zarządu PZPN.