mitmichael napisał(a):

|
Uciekliby jakby nie musieli wszystkich pieniedzy oddawac ITI - w Legii tez nie jest kolorowo przeciez, kazdy polski klub ma jakies problemy wewnetrzne. Tak sie tylko mowi a w rzeczywistosci jest inaczej - wiele takich przypadkow mamy. Viktoria Plzen na ten przykład awansowała do LM a teraz moze nie obronic Mistrzostwa. Zreszta ja nie wierze nawet w awans Legii
|
No dokładnie, z tym uciekaniem na lata świetlne to w przypadku Wisły, Legii, Polonii, Śląska to raczej science fiction. Poprawiłoby to naszą kondycję finansową, ale... nic poza tym. Co innego, że wartość reklam, ceny biletów, a co najważniejsze prestiż klubu by wzrosły. Jednak nie do tego stopnia, aby zdominować ligę. Co innego gdyby nie było tego długu wewn.
W przypadku Polonii dług to może nie jest, ale w takim razie to właściciel dokłada. Nie wydaje mi się możliwe utrzymanie takiej Polonii z takimi kwotami transferowymi i kontraktowymi, która jest średniakiem polskiej ligi, z samych wpływów z zewnątrz.
Legia musiałaby mieć naprawdę szczęśliwe losowanie, aby awansować do LM. Poza tym mogą mieć lekkie kłopoty kadrowe w przypadku ew. wyjścia z grupy naszej reprezentacji, albo awansu do półfinału. Niektórzy z ich piłkarzy nie będą mieli odpoczynku, a wiemy jak to się później kończy.