Wyświetl pojedynczy post
ociec Ciemka
Senior Member
 
Od: 11.2002

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18793
Stary 19.04.2012, 16:25
przepisy jakie znalazłem mówią:


ZASADY
regulujące stosunki pomiędzy klubem sportowym a zawodnikiem profesjonalnym
Załącznik do typowego kontraktu o profesjonalne uprawianie piłki nożnej
(umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej) zawartej pomiędzy zawodnikiem profesjonalnym a klubem sportowym
(tekst jednolity)


Rozdział IV - Świadczenia przysługujące zawodnikowi w okresie kontuzji lub choroby

Art. 20.
1. W przypadku kontuzji lub choroby uniemożliwiającej występowanie zawodnika
w rozgrywkach, stwierdzonej zaświadczeniem lekarskim, zawodnikowi kontuzjowanemu lub choremu przysługuje wynagrodzenie określone w kontrakcie piłkarskim. W takim przypadku zawodnik otrzymuje świadczenia od klubu lub ZUS-u
w wysokości określonej odpowiednimi przepisami oraz ewentualne świadczenie uzupełniające ze strony klubu do 100% kontraktowego wynagrodzenia.
2. W przypadku kontuzji lub choroby uniemożliwiającej występowanie zawodnika
w rozgrywkach przez okres dłuższy niż 6 (sześć) miesięcy, stwierdzonej zaświadczeniem lekarskim klub po tym terminie może wnioskować do Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych o rozwiązanie kontraktu lub ograniczyć wypłatę wynagrodzenia do kwoty 50% wynagrodzenia określonego kontraktem. Obniżone wynagrodzenie przysługuje zawodnikowi kontuzjowanemu lub choremu, ale nie dłużej niż do dnia wygaśnięcia kontraktu.


Z tego nie wynika jednoznacznie czy klub czy ZUS
Panie, co wszystko wiedzą, w skrócie wszystkowiedźmy..
Odpowiedz cytując