Wyświetl pojedynczy post
Arapaho
Senior Member
 
 
Od: 06.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16674
Stary 19.04.2012, 09:46
Szpen napisał(a):Wyświetl post
po pierwsze źle zrozumiałeś ostatnią aferę lekową. To nie brak kasy jest przyczyną, tylko niewydolność systemu i brak działań pro aktywnych.
Chyba sobie kpisz.Ostatnia afera wynikała z tego że zmieniono leki podlegające refundacji. Zrobiono to tak że suma sumarum kwota refundowanych przez Państwo leków jest 360 mln mniejsza niż poprzednio.Inaczej mówiąc te 360 mln zł muszą wypłacić ze swojej kieszeni pacjenci .A niewydolność systemu to mieli czas zmieniać blisko 5 lat i co zrobili?Kazali ci dopłacić do niego - ot cała reforma

Szpen napisał(a):Wyświetl post

Po drugie to są pieniądze NBP chronione konstytucją, nie można sobie ich od tak wypłacić do budżetu. Już kiedyś była próba skoku na tą kasę.
Taaaa chronione konstytucją... - do budżetu krajowego nie wolno ich wypłacać ale do dyspozycji MFW przekazywać już można. Ile jeszcze takich głupot będziesz tu pisał?
...........................
– Panie marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić ....y i złodziei, mości hrabio.
Opis: rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej