wislak68 napisał(a):

Dzięki za link. W rzeczy samej wynika z niego że badania są cykliczne i już od miesiąca PiS jest przed PO. Z drugiej strony nie widać w jaki sposób robią te badania, ani co to w ogole jest to XAA? Kolega emj10 w poście poniżej twierdzi że to palikociarnia i robili badania dla RP i JKM ale co to znaczy? To że pracowali na zlecenia Palikota (jak widać po wynikach wyborów dobrze) nie oznacza od razu że są palikociarnią. Byliby gdyby Palikot kontrolował ich kapitałowo tudzież personalnie. Wiadomo coś więcej co to są za ludzie? Sam sondaż i strona wyglada dość amatorsko.
A ja od wyborów na pierwszym miejscu mam TNS OBOP. I do momentu ich wpadki będę sie tego trzymał.
|
Kto tam za nimi dokładnie stoi to nie wiem. Wiem, że ich sondaże są... no, średnie dość i z pewnymi wyraźnymi stałymi odchyleniami od realnych wyników.
OBOP ma takie środki finansowe i techniczne, że jak się spręży, to robi prognozę wyborczą z dokładnością co do pół procenta. Ale teraz, gdy daleko do jakichkolwiek wyborów, to bym ich sondażom jakoś szczególnie nie ufał