Uwaga bo mocne....
"Kto jest winien niedzielnej zadymie na Wielkich Derbach Śląska? Kibice mają swoją teorię spiskową: to wszystko przez Cracovię. O co chodzi? Czytajcie dalej.
Ciągle zastanawiamy się, dlaczego kibice Ruchu wywołali zadymę na własnym stadionie, przez co klub mogą spotkać bardzo surowe kary. Wśród kibiców Niebieskich pojawiła się teoria spiskowa, sugerująca, że akcja miała na celu... ratowanie przed spadkiem z ekstraklasy drużyny Cracovii!
Według tej teorii, ktoś z Krakowa miał przekupić grupę kibiców Ruchu, którzy zrobili rozróbę, w wyniku której Niebiescy nie dostaną licencji na nowy sezon.Przypomnijmy, że Ruch zgłosił we wniosku licencyjnym tylko obiekt przy ul. Cichej, więc jeśli zostanie zamknięty, klub nie będzie miał gdzie grać w ekstraklasie. Nie otrzyma licencji więc nie zagra w lidze, a puste miejsce uratuje Cracovię. Na portalu naszemiasto.pl internauci dzielą się taką oto wiedzą (pisownia oryginalna):
"Na batorym się mówi że po 1000 zeta dostali za tą zadyma ponoć było też paru chłopaków z krakowa ponoć to kraków kupił te race. Już po naszym Ruchu (. Podpisane: "chorzów Batory".
"no całe miasto mówi że cęść psycho sprzedała się za kase z krakowa" - dodaje "mikołów".
"tez słyszałem że pieniądze na zadyme poszły z krakowa całe osiedle o tym mówi że ruch licencji za stadion nie dostanie i spadnie a cracovia zostanie ciekawe ile im dali?" - pyta się "emst".
Ile jest prawdy w tej teorii spiskowej? Oczywiście nikt nie jest w stanie jej zweryfikować. Co o tym myślicie? Czy kibice Ruchu i Górnika próbują na siłę szukać winnych wielkiego wstydu w czasie śląskich derbów poza granicami województwa? "
