Wyświetl pojedynczy post
BBudowniczy
Senior Member
 
 
Od: 07.2010
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18739
Stary 16.04.2012, 19:42
Po prostu Wiślak napisał(a):Wyświetl post
Mam nadzieję, że takich słabych piłkarzy jak Brud nie będziemy oglądać w Wiśle w przyszłym sezonie, a młodzi nie będą dostawali okazji do gry tylko dlatego, że są młodzi. Cieszę się, że Probierz ma choć na tyle jaj, że chce jeszcze walczyć o jak najwyższe miejsce i nie wystawia masowo kompletnie nieprzygotowanych do gry Stanka, Szewczyka czy innych kompromitujących się w ME młodych. Mają jeszcze dostawać za to nagrodę?!

Wolne żarty. Na grę w Wiśle trzeba sobie zasłużyć.
A jakież to jeszcze najwyższe cele nam grożą w tym sezonie jeżeli można zapytać, o które to wywalczył nam zapewne dream team obcokrajowców wraz z wiecznie uśmiechniętym Gargułą na czele?
To jakich mamy młodych piłkarzy jest tylko esencją polityki którą prowadzimy, totalnego olewania zarowno szkolenia jaki scoutingu. Niestety ani Czekaj ani Szewczyk, ani tym bardziej Brud nie są piłkarzami którzy mogliby przeskoczyć pewien pułap właściwy dla naszych ambicji. Ale podobnie można powiedzieć i o Paljiciu i o Jirsaku, i o Kirmie, i Nunezie, i Jaliensie i o masie innych piłkarzy, którzy niczym się nie wyrózniają poza horrendalnymi zarobkami. Jeżeli ma grać prezentujący poziom dołu ekstraklasy Jaliens za 400 000 euro, to równie dobrze może grać prezentujący poziom dołu ekstraklasy Czekaj za 20 000 euro. Jest to samo, a 20 razy taniej. Oczywiście spora część forumowiczów woli się znęcać nad Czekajem, podczas gdy Jaliens jest cacy i "amerykanski".
Ciekawym jest także to, że niektórzy w tym wątku znajdują uciechę w niemiłosiernym chłostaniu biednego Bruda, ktory tylko nieudolności naszych szpeców od szkolenia jeszcze gra w Wiśle i wmawiają oponentom że każdy polski piłkarz który przyjdzie do naszego zespołu na pewno będzie prezentować jego poziom. Jest to taka sama demagogia jak twierdzenie, że każdy obcokrajowiec który do nas trafi w przyszłości będzie prezentował poziom Beto.

I kolejna manipulacja:

tormenthor napisał(a):Wyświetl post
"Dajecie się omamić wizją gry młodych Polaków. A tak naprawdę co ta Legia ma z tych Polaków. Ile meczy wygrał jej Żyro - ani jednego. Wolski raptem miał parę przebłysków.
jesień:
Legia - Widzew 2:0, bramki Żyro i Wolski
Legia - Zagłębie 3:0, pierwsza bramka Rybus
Zagłębie - Legia, pierwsza i ostatnia bramka odpowiednio Rybus i Borysiuk
Legia - Rapid Bukareszt 3:1, trzecia bramka Kucharczyk
Spartak Moskwa - Legia 2:3, pierwsza i druga bramka Kucharczyk i Rybus
PP nie wspomnę...

wiosna
Legia - ŁKS 2:0, bramki Wolski i Kucharczyk
Podbeskidzie - Legia 0:1, bramka Wolski
Legia - Bełchatów 1:1, bramka Wolski
Legia - Ruch 2:0, pierwsza bramka Kucharczyk
Widzew - Legia, 1:1 bramka Kucharczyk
1/4 finału PP - Legia - Gryf w dwumeczu Żyro 3 bramki


tormenthor napisał(a):Wyświetl post
Gdybyśmy grali w tym sezonie przyzwoicie a nie dawali dupy przy Reymonta, to znów warszawka obyłaby się smakiem i nie miała mistrzostwa. I byłoby to spowodowane właśnie tym co w poprzednich sezonach, czyli stawianiem w zbyt dużej ilości na młodych, niedoświadczonych, chimerycznych Polaków. To przez Rybusa, Borysiuka i Chinyame w poprzednich sezonach Legia nie zdobywała mistrza. Mieli 3 bardzo słabe ogniwa, które kosztowały ich stratę wielu punktów. Ok. Legia sprzedała Rubusa i Borysiuka z 4,5 mln E, ale ile stracili na braku MP i niemożności walki o LM.
(..)"
A to już maksymalna manipulacja - czy przypadkiem słabe poprzednie sezony nie były wynikiem ściągania obcokrajowców na pęczki i za grubą kasę, z których sprawdził się tylko defensywny pomocnik Vrdoljak za 1 mln euro? Jak to było:
Marijan Antolović
Srđa Knežević
Alejandro Cabral
Manú
Bruno Mezenga
Dejan Kelhar
Michal Hubnik
Felix Ogbuke
wsparci Gizą i Chinyamą.

Jesteś pewny że dobrze zlokalizowałeś te trzy bardzo słabe ogniwa? Pamiętam także że najjaśniejszym ogniwem w tym zespole był Kucharczyk...
Ostatnio edytowane przez BBudowniczy : 16.04.2012 o godz. 19:49.
"Panie profesorze Niesiołowski gratuluję i proszę złożyć gratulacje Panu Tuskowi i całemu rządowi, ze przez 6 lat tak nas prowadzili, w spokoju, że ja mogę tak spokojnie iść do domu, spokojnie wypić herbatę proszę pana, mogę spokojnie zjeść kolację, że nie boję się żadnych wrogów, nie boję się nikogo, naprawdę, i że mam spokojną emeryturę"
Odpowiedz cytując