Bobek90 napisał(a):

Arapho
1) Tak, ale sam ten fakt, pomijajac przy okazji okolicznosci jednej i drugiej epoki, to za malo by stwierdzic ze obecna epoka jest podobno do epokii saskiej. W kwestii obronnej...
2) Rozumiem w takim razie ze rzad PiS takze jest wliczany do owej nowej epokii saskiej?
3) Zadne opowiedzenie sie po stronie obcych mocarstw, tylko polska "kultura" polityczna. Czyli wszelkie chwyty dozwolone, nawet te wsiurskie. PiS wykorzystujac politycznie katastrofe Smolenska, wcale lepszy nie jest. Juszczenke to zdaje sie ze PiS i Kaczynski takze popierali. I ja to akurat rozumiem, im mniej zalezna od Rosji Ukraina tym lepiej dla Polski. Ze malo moralne? Ot, polityka.
4) Widzisz to co chcesz widziec. Porownanie zwiazku PO- PiS,itd... ze zwiazkiem Poniatowska Katarzyna- Konf. Barska to jakas abstrakcja. I paranoja w jednym.
Malo nie, stronniczo i demogogicznie tak.
|
ad.1 porównania do epoki saskiej nie robię na podstawie jednego argumentu tj.militarnego więc spłycasz moją wypowiedz
ad.2. jako jedną ze stron - oczywiście że wliczam
ad.3.nie zachowuj się jak hipokryta .W Smoleńsku zginęli politycy i sprawa zawsze była , jest i będzie polityczna.A że do tego to prawa narodowa i honorowa to druga kwestia. Jeśli nie dostrzegasz wielu,wielu wypowiedzi i czynów polityków z grupy PO/SLD - działających ewidentnie na niekorzyśc Polski a interesie obcych państw to wybacz ale czas wybrać się do okulisty(gazociąg,oferowanie akcji firm paliwowych, ułatwienia wizowe dla obwodu kaliningradzkiego-pikuś ale jednak,daleko idące ustępstwa dla Rosji w sprawie Smoleńskiej,w sprawie umowy gazowej, w sprawie Katynia (walczą o to tylko rodziny)- to tylko wierzchołek jesli chodzi o polityków i akcja propagandowa w gazetach francuskich,włoskich,niemieckich,rosyjskich mająca dyskredytować rząd PIS-u i Lecha Kaczyńskiego, sprowadzanie bojówek niemieckich na polskie święta,, wymazywanie lub marginalizowanie polskich bohaterów narodowych przy gloryfikowanie wrogów lub zdrajców - np.prokuratorów i sędziów stalinowskich, rosyjskich ale też wielu innych- środowisko gazety wyborczej i krytyki politycznej)
ad.4.i vice versa . Z drobnym sprostowaniem mi nie chodzi o "pojedynek" PO-PIS- bo tylko ludzie kompletnie niekumaci myśla że tu przechodzi front. Batalia jest pomiędzy obozem układowiczów z okrągłego stołu więc PO/SLD/PSL i Palikotem (wiadomo że to wypucha Urbana i Kiszczaka) a szeroko rozumianą prawicą niepodległościową z PISem (czy sie to komuś podoba czy nie) na czele.Jeśli dla ciebie to tylko bitewka pomiedzy JK i DT to mylisz się grubo.