Wyświetl pojedynczy post
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3655
Stary 14.04.2012, 14:04
Kacpaw91 napisał(a):
Nie zgadzamy się co do oceny młodzieży w Wiśle. Uryga nie miał okazji zagrać w pucharach, w dorosłej Wiśle zagrał dwa mecze dopiero. Jak, więc "przeszkadzał w pucharach"? Peszył zawodników podczas treningów? Krytykowania Urygi po jego dwóch meczach, w których zagrał nieźle nie rozumiem zupełnie.
Piszę, że Wiślacka młodzież jest słaba, nie pomogła w pucharach, nie prezentuje poziomu walki o tytuł. Czekaj nie jest żadnym stabilnym i „porządnym” stoperem, Brud pomocnikiem, a Uryga miał problemy nawet w mającej beznadziejny poziom ME. Robienie z nich na siłę „gwiazdy” lub przyszły trzon drużyny, po paru meczach, może wyrządzić jedynie im i klubowi szkody. Piłkarzy o takich umiejętnościach powinno się wypożyczyć, by spokojnie się ogrywali w innych klubach bez ryzyka i strat dla Wisły, a nie opierać na nich zespół. Taka polityka wypożyczania sprawdziła się już w przeszłości (Brożki, Małecki, Boguski) i powinna być kontynuowana.

Kacpaw91 napisał(a):
Czy dla was wychowanek musi być klasę lepszy od przyjezdnego? Nie wystarczy, że gra bez różnicy? Za granicą to przyjezdny musi być lepszy od miejscowego, aby go wygryźć ze składu.
Wychowanek musi coś umieć i prezentować piłkarską wartość, a nie być wstawiany do składu z automatu. Nie chodzi o to, by był na poziomie jakiegoś zawodzącego obcokrajowca, czy innego Polaka. Jak każdy piłkarz, musi coś wnosić, a nie wnosić nic lub niewystarczająco wiele.

Kacpaw91 napisał(a):
Markus, też bym chciał żeby został, ale więcej niż 2 mln euro nie uzyskamy za niego. Jeżeli zaś chce odejść to mamy trzymać go na siłę? Ma grać do końca kontraktu na 50% swoich umiejętności? Jeżeli bardzo chce zostać i będzie grał na 100% to należy go zostawić.
Nie ma żadnych podstaw by sądzić, że Melikson już nigdy nie będzie grał na poziomie np.: sprzed roku. Nigdzie nie jest też powiedziane, że nigdy nie uda się uzyskać za niego więcej niż 2 mln Euro. Ta cena to tylko dzisiejsza spekulacja, oparta na obecnej dyspozycji zawodnika. Dyspozycja się zmienia.

Nie wiemy też, czy Melikson rzeczywiście chce odejść, czy też bardziej jest „wypychany z klubu” przez pseudofachowców typu Bednarza. Zresztą, nawet dziś „grając na 50% możliwości” jest i tak lepszym oraz wydajniejszym pomocnikiem niż wszyscy inni polscy ligowcy grający na 100%.

Don Donson napisał(a):Wyświetl post
Twoje posty są tak apodyktyczne jakbyś czytał regułki z książki i dodatkowo jesteś przekonany o swojej nieomylności. .
Cieszę się, że postanowiłeś mnie uświadomić, iż uważam się za nieomylnego. Sam bym na równie śmiałą koncepcję nigdy nie wpadł, dzięki. Przepraszam też, że wierzę w to co piszę i w pewne uniwersalne prawa świata sportu, które czasem lubię przywołać
Ostatnio edytowane przez Markus : 14.04.2012 o godz. 14:07.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując