kacpaw91 napisał(a):

Jak już jesteśmy przy temacie holenderskich specjalistów to uważam, że warto byłoby, aby wprowadzono obowiązek przeznaczenia minimum 10% budżetu na szkolenie młodzieży. Tak samo warto byłoby pójść śladem amerykańskich zawodowych lig różnych dyscyplin. Wprowadzamy zasadę, że jest jakaś maksymalna kwota na kontrakt i np. 3 zawodników może więcej zarabiać. Dodać do tego dopisek, że wychowankowie nie wliczają się do limitów. To zatrzymuje odpływ wychowanków do innych drużyn ligi. Na same kontrakty przeznacza się max. 50% budżetu.
Pamiętam jak kiedyś wprowadzano obowiązkowe oświetlenie, potem podgrzewane murawy. Tak samo teraz powinno się wprowadzić zapisy, które nakazywałyby klubom szkolenie młodzieży. Jak kluby będą takie oporne to przykładem 1. ligi wprowadzić obowiązkowego młodzieżowca przez 90 minut meczu. Jak jeszcze bardziej oporne to od razu dwóch! To nie jest zły zapis.
|
tylko czy te regulacje są zgodne z prawem międzynarodowym