Jeśli już bawić się w spiskową teorie którą proponujesz to:
Obóz samego Meliksona a konkretnie jego menadżer (Dahan). Wszak już raz Maor dla kariery miał grac w naszej reprezentacji. Teraz może być ciągle kontuzjowany i bez formy żeby wartość spadła a artykuł tylko ma to wspomóc przekonanie że już tak nie błyszczy - więc takie 1,7 mln lepsze niż nic dla Wisły.
Takie artykuły (jeśli przyjąć że był sponsorowany) to wychodziły od samych piłkarzy i/lub ich menadżerów a nie jakiegoś np. Napoli
BTW
Żeby nie było wątpliwości - z racji wieku Meliksona i jego czestych urazów nie sądzę żeby jego cena była wiele większa niż 2 mln. Powiedzmy 3 mln max jak trafi się ktoś z Ukrainy.