Pablo84 napisał(a):

Nie chłopie, Ty nie stwierdzasz faktów, tylko robisz kwadraturę koła z wycen przeglądu sportowego (1,7 mln za Meliksona) A to, że nie mamy młodych Polaków miej pretensję do umiłowanego Bossa z Myślenic, bo gdyby wybudował -za psi pieniądz na tamte czasy- Akademię , nawet na terenach Kabla, to byś miał juz prawdopodobnie wchodzące drugie pokolenie kopaczy do pierwszej drużyny.Ale ....a oczywiście lepiej posiłokować się głupotami wypoconymi na potrzebę klubu.
...a winnyValckx, który z dupy wyczarował do PSV jakiegoś tam Dzsudzsaka, Alexa,Farfana czy Gomesa.ALE CO TO ....A ZA KOPACZE!!!?- Ci piłkarze, to są dla mnie fakty!Znasz takie powiedzenie "Tak krawiec kraje jak mu materiału staje"?
Chłopie, czy ty w ogóle zdajesz sobie sprawe co ty piszesz?
Valckx ....a miał kaprys ściągania szrotu do Wisły, bo tak mu się chciało .....Ja .......e, trochę więcej logiki....
|
Akurat wycena Przeglądu jest bliższa prawdy niż 3-4 mln euro, których się tutaj na forum domaga lud. Melikson nie jest wart więcej niż 2 mln czy to się komu podoba, czy nie.
Akademie należało choćby wybudować po sukcesie w pucharach 9 lat temu. Gdyby ktoś wtedy podjął taki wysiłek jak sam mówisz mielibyśmy teraz pewnie sporo pożytku z jej wychowanków.
Owszem Valckx ściągnął takich piłkarzy do PSV jednak dysponował takimi pieniędzmi jakimi w naszej lidze żaden klub nie dysponuje. Dzsudzsak kosztował 2.5 mln euro. Farfan 3.5 mln euro. Żaden nasz dyrektor sportowy nie mógł wydać 1/4 tego co Stan za Farfana, więc nie mamy sprawiedliwej skali porównawczej,
Odejmij od pracy Stana w PSV wszystkie transfery za milion euro lub więcej. Bo takiej kasy u nas na piłkarzy się nie wydaje. Co zostaje z jego osiągnięć? Poza tym ciężko powiedzieć ile w tym zasługi samego Stana co siatki skautów pracujących wiele lat w PSV. Sama organizacja holenderskich drużyn w tym zakresie jak i szkolenia jest wzorowa. Jasne, on zaklepał te umowy. Jak widać z ograniczonymi funduszami nie za wiele zdziałał u nas. Niewiele więcej niż Bednarz.