Wyświetl pojedynczy post
kacpaw91
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3632
Stary 13.04.2012, 23:01
Pablo84 napisał(a):Wyświetl post
Nie chłopie, Ty nie stwierdzasz faktów, tylko robisz kwadraturę koła z wycen przeglądu sportowego (1,7 mln za Meliksona) A to, że nie mamy młodych Polaków miej pretensję do umiłowanego Bossa z Myślenic, bo gdyby wybudował -za psi pieniądz na tamte czasy- Akademię , nawet na terenach Kabla, to byś miał juz prawdopodobnie wchodzące drugie pokolenie kopaczy do pierwszej drużyny.Ale ....a oczywiście lepiej posiłokować się głupotami wypoconymi na potrzebę klubu.
...a winnyValckx, który z dupy wyczarował do PSV jakiegoś tam Dzsudzsaka, Alexa,Farfana czy Gomesa.ALE CO TO ....A ZA KOPACZE!!!?- Ci piłkarze, to są dla mnie fakty!Znasz takie powiedzenie "Tak krawiec kraje jak mu materiału staje"?
Chłopie, czy ty w ogóle zdajesz sobie sprawe co ty piszesz?
Valckx ....a miał kaprys ściągania szrotu do Wisły, bo tak mu się chciało .....Ja .......e, trochę więcej logiki....
Akurat wycena Przeglądu jest bliższa prawdy niż 3-4 mln euro, których się tutaj na forum domaga lud. Melikson nie jest wart więcej niż 2 mln czy to się komu podoba, czy nie.

Akademie należało choćby wybudować po sukcesie w pucharach 9 lat temu. Gdyby ktoś wtedy podjął taki wysiłek jak sam mówisz mielibyśmy teraz pewnie sporo pożytku z jej wychowanków.

Owszem Valckx ściągnął takich piłkarzy do PSV jednak dysponował takimi pieniędzmi jakimi w naszej lidze żaden klub nie dysponuje. Dzsudzsak kosztował 2.5 mln euro. Farfan 3.5 mln euro. Żaden nasz dyrektor sportowy nie mógł wydać 1/4 tego co Stan za Farfana, więc nie mamy sprawiedliwej skali porównawczej, Odejmij od pracy Stana w PSV wszystkie transfery za milion euro lub więcej. Bo takiej kasy u nas na piłkarzy się nie wydaje. Co zostaje z jego osiągnięć? Poza tym ciężko powiedzieć ile w tym zasługi samego Stana co siatki skautów pracujących wiele lat w PSV. Sama organizacja holenderskich drużyn w tym zakresie jak i szkolenia jest wzorowa. Jasne, on zaklepał te umowy. Jak widać z ograniczonymi funduszami nie za wiele zdziałał u nas. Niewiele więcej niż Bednarz.
Ostatnio edytowane przez kacpaw91 : 13.04.2012 o godz. 23:06.
Odpowiedz cytując