emj10 napisał(a):

Przecież to już się stało. Nowe prawe UE właśnie wymusiło na Polsce, aby dostęp do gazociągu jamalskiego miały wszystkie strony. Pora się obudzić.
Nie wspominając o tym jak Bułgaria (członek UE) oddał większość suwerenności energetycznej za obniżkę ceny gazy i wybudowanie elektrowni przez Rosję.
|
Miło że kolega spośród pięciu punktów postanowił odnieść sie do części jednego (i do tego okrasić ten minimalizm wezwaniem do pobudki

). Nie miło że kolega nie rozróżnia pojecia infrastruktury tranzytowej (np: Jamał) od infrastruktury dystrybucyjnej. Pora się obudzić. Akurat wymuszenie na Rosjanach dostępu do rury jamalskiej jest dla Polski błogosławieństwem. Oznacz tyle że w celach przesyłowych rura może być wykorzystywana nie tylko przez Gazprom ale również przez innych kontrahentów (np: przy imporcie gazu z Niemiec do Polski). Coś koledze te wrzutki z gazem nie wychodzą

.