Wyświetl pojedynczy post
Mareq
Senior Member
 
 
Od: 04.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16543
Stary 12.04.2012, 20:22
Ciekawe Drozd czy Ty używasz więcej razy w miesiącu słowa leming(i jego odmian) niż sprzedano biletów we Włoszczowie. Będę to musiał sprawdzić w wolnym czasie

A co dyskusji o wyroku ETPC w sprawie tzw. Skarg Katyńskich , to upomina się o trzymanie się faktów. Wiem , że fajnie jest przy.......ić w znienawidzoną organizację , ale Europejski Trybunał Praw Człowieka ani nie jest instytucją Unii ani nie orzeka na podstawie prawa przez nią ustanowionego.

Co do zaś samego wyroku , to poczekajmy na jego publikację. Bo powoływanie się w tej kwestii na ruskie gazety ma taki sam sens jak powoływanie się w kwestii kikolskich na gazetę wyborczą.
Wiadomo , że Rosjanie (jakikolwiek by nie był wyrok) będą starali się go wytłumaczyć po swojemu.

A dla pełnego zrozumienia tematu polecam
http://ipn.gov.pl/portal/pl/755/1261...trasburgu.html


A w tym miejscu polecam materiał dotyczący odrzuconej przez ETPC skargi powiernictwa pruskiego przeciwko Polsce.
To w kwestii jego kompetencji dotyczących orzekania o sprawach mających miejsce przed ratyfikacją europejskiej konwencji praw człowieka.
http://www.prawaczlowieka.edu.pl/ind...b4104e340d5-d3

Generalnie Trybunał nie ma kompetencji do tego, aby rozpoznawać skargi dotyczące faktów sprzed ratyfikacji Konwencji (to z drugiego linku) , dlatego też strony skarżące
kwestionują zgodność z konwencją międzynarodową postępowań prawnych , które dotyczył zbrodni Katyńskiej a które miały miejsce po przystąpieniu Rosjo do konwencji(to z linku pierwszego)

Wyrok będzie miał złożony charakter.
Biorąc pod uwagę stawiane zarzuty kwestia nie sprowadza się do pytania ,,Czy Rosja jest winna zbrodni Katyńskiej?'' , tylko ,,Czy Rosja prawidłowo prowadziła postępowania mające na celu wyjaśnienie zbrodni Katyńskiej i zadośćuczynienie rodzinom ofiar?''
Ostatnio edytowane przez Mareq : 12.04.2012 o godz. 20:54.