Wyświetl pojedynczy post
Arapaho
Senior Member
 
 
Od: 06.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16535
Stary 12.04.2012, 14:52
Puchatek napisał(a):Wyświetl post
Dzisiaj ukazał się pierwszy numer Uważam Rze Historia. Jeśli ktoś interesuje się światem na którym żyje i co dookoła niego się dzieje i działo zachęcam do kupna bo to tylko 7zł miesięcznie.

Rosja nie jest odpowiedzialna za ludobójstwo 1940r. tylko Związek Radziecki tak precyzując. Co nie nie zmienia faktu, że w 70% to byli Rosjanie.

A wszystkie te wydarzenia z ostatnich kilkunastu i kilkudziesięciu lat mają jeden wspólny mianownik, który realizuje się małymi kroczkami rok po roku aż w końcu zastaniemy 20mln kraj bez perspektyw na rozwój , ze zrujnowaną gospodarką i niewolnikami pracującymi dla obcego kapitału za grosze i garstką nienormalnych ludzi nie godzących się na to ale wtedy już niczego nie będzie.
To nawet nie ma znaczenia .Najważniejsze jest to że Rosja jest oficjalnym sukcesorem Związku Radzieckiego w każdej dziedzinie (poza zbrodniami rzecz jasna) do czego się zresztą stale przyznaje.
Co do reszty posta 100% zgoda. I historia jest tu niezbędna- porównanie czasów saskich do dzisiejszych jest tak zbieżne że nawet można przyporządkować pewne postacie do swoich odpowieników sprzed 2-3 stuleci - kiedyś pokusił się o to red.Semka.
Tak za króla Stasia Polska miała nikomu nie wchodzić w paradę,lawirować pomiedzy Rosją a Prusami z naciskiem na Rosję i w tym upatrywano szans dla kraju. Jeśli nikomu nie nadepniemy na odcisk to nas zostawią w spokoju a nieliczni możni będą mnożyć majątki, rozwój armi porzucono, pozwolono carskim ambasaorom na panoszenie się w kraju, gwarantem bezpieczeństwa RP miala być caryca Katarzyna II. Opozycje -konfederację barską -nazwano oszołomami, zdrajcami, zagrożeniem dla kraju i niszczono ją wszelkim sposobami. Król przystapił do konfederacji targowickiej, z nim Rzewuscy,Braniccy,Potoccy ,podpisano wieczne przymierze z Rosją,anulowano reformy z konstytucji 3 maja w tym wojskowe.
Cóż widzicie - lepiej historii zbyt szczeg ółowo nie uczyć- jeszcze by było zbyt wielu robiących takie analogie
...........................
– Panie marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić ....y i złodziei, mości hrabio.
Opis: rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej