Wyświetl pojedynczy post
borys
Banita
 
Od: 07.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3581
Stary 12.04.2012, 14:49
Wypiszcie sobie czolowych(co nie znaczy zawsze dobrych) zawodników z T-ME i o odpowiedzcie na pytanie, na kogo z nich stać Wisłę. Drugie pytanie to jak realne sa transfery tych graczy wogóle wewnatrz T-ME - innymi słowy miedzy klubami(chodzi ponownie o kwestie ceny).
Zostaja 3 drogi(przy kazdej z niej pamietajmy, ze dochodzi do tego brak kasy):

- szukanie w nizszych ligach: napewno sa tam talenty ale jest ich bardzo malo i trzeba miec bardzo precyzyjne rozeznanie. Przykro mi ale Zuraw nam tu nie pomoze - on sie najpierw musi nauczyc zawodu scouta choc to bardziej trzeba miec "nosa" niz doswiadczenie.
- zagranica: tu trzeba miec rozeznanie ale i kontakty, obecny dyrektor sportowy nie ma ani jednego ani drugiego. Wiec pewnie zainteresowanie bedzie szlo od menago zawodnika a nie od WIsly - bardzo zla sytuacja.
- szkolenie: nie ma co pisac, duzo o tym juz napisano.

Ze wzgledu na zaporowe ceny Polakow z T-ME, szanse na rozwoj maja te kluby które będą posiadały system szkolenia (Legia, Lech, Zagłebie) i/lub rozwiniety scouting krajowy i zagraniczny. My z obu tych rzeczy rezygnujemy.
Majac "fabryki" wlasnych pilkarzy gdzie "produkcja" jest dosyc tania a juz duzo tansza od transferu, beda ich sprzedawac za niezle pieniadze(tych najleprzych) za granice i za przyzwoite(tych srednich/wyrobnikow) do druzyn T-ME, ktore nie bedą miały skąd wziąć "materiału" do gry.
Pojawi się kasa(której brakuje wszystkim klubom bez wyjątku), , pieniadze bedzie mozna wykorzystac na sprowadzenie solidnych zawodnikow zagranicznych(beda tańsi niż sprzedawani Polacy), sklady zaczną się bilansować jeśli chodzi o ilość Polaków i graczy zagranicznych.
Zapewne poprawi sie jakosc widowisk co przyciagnie sponsorow i kibicow (kryzys tez sie kiedys skonczy i ludzie beda wydawac wiecej). W koncu uda sie tez awansowac do LM. To wszystko moze doprowadzic do stania sie sredniakiem europejskim. Niestety ale dotyczy to, tylko tych druzyn, ktore wykonaly już kroki w tym kierunku(np. 3 wspomnianym na poczatku) a nas wyprzedzaja już o lata. Tymczasem my wybieramy metode prob i bledow totalnie olewajac profesjonalny scouting(u nas Kapka) i szkolenie(u nas brak) i nic nie wskazuje ze cos ulegnie zmianie, poza tym nie mamy i miec nie bedziemy podstawy tego wszystkiego czyli planu wieloletniego.
Odpowiedz cytując