|
W świat poszło że Nowak "czyści" kolej, modernizuje- ale żeby kolesie się nie obrazili- z dala od kamer zatrudnia z powrotem z "małym" odszkodowaniem za "straty" wizerunkowe . Czyli jak zwykle.Poza tym proponuje przegladnąć sobie Rady Nadzorcze spółek państwowych - mozna znaleźć bardzo ciekawe nazwiska. A najbardziej przykre że dla wielu ludzi właśnie obsadzanie politykami i ziomalami spółek państwowych jest powodem do ich prywatyzacji co w wielu przypadkach (choc nie w 100%) jest czysta głupotą- jakoś we Francji, Anglii czy w Niemczech spółki państwowe mogą działać profesjonalnie i zarabiać, u nas sie nie da.
Hindus na Hucie Sendzimira zarabia - my mieliśmy straty -mimo że tiry po nocach stały po blachę
Czesi zarabiają na polskich kopalniach - nam się nie opłacało ich modernizować
Amerykanie zarabiają na zakładach lotniczych- u nas to była strata kasy
Konsorcjum europejskie zaczyna inwestycje w stoczni szczecińskiej - Polacy nie umieli na niej zarabiać
Limity połowu ryb na Bałtyku - sami się zgodziliśmy- mamy wielokrotnie niższe od Szwedów czy Duńczyków- jeszcze rybacy dostając sporo kasy (jednorazowo) sprzedają masowo kutry
Jedyne co się nam opłaca w szerszej skali to eksport kiełbasy i jabłek do Rosji i Niemiec i jak tylko Wołodia tupnie nogą to nasi srają w gacie bo eksport siada
Chwała Bogu mamy KGHM (no może jeszcze Bumar,Orlen i Lotos) - choć zobaczymy czy nie uwalą jesienią prezesa Wirtha bo ponoć nie przepada za nim ekipa rządząca- i wtedy może sie okazać że pilnie trzeba sprzedać miedziowy kombinat.
Ostatnio edytowane przez Arapaho : 10.04.2012 o godz. 11:25.
...........................
– Panie marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić ....y i złodziei, mości hrabio.
Opis: rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej
|