|
Senior Member
Offline
|
#3514

08.04.2012, 15:40
|
kkbm napisał(a): 
|
Ale co by było, gdyby Valckx został na kolejne 2 lata? Znowu mielibyśmy co roku rewolucję kadrową na przełomie lipca i sierpnia, bo okazywałoby się, że pół pierwszej jedenastki wraca do swoich klubów z wypożyczeń do Wisły?
|
kkbm napisał(a): 
Zgadzam się, że Valckx to w pewnym stopniu ofiara tego, jak B.C. traktuje Wisłę. Ale to w końcu on ponosi odpowiedzialność za to kto przyszedł do klubu i na jakich warunkach. To on wybierał konkretnych piłkarzy i oferował im konkretne kontrakty, przez co mamy teraz problemy finansowe.
Zresztą nie wiem, skąd się wzięło to parcie na LM w sezonie 2011/2012. Jakoś nie słyszałem żądań z góry, że ma być LM. Może to Holendrzy sobie wymyślili w ramach promocji własnych nazwisk, że Maaskant przychodzi do no name z niemalże azjatyckiej ligi i wchodzi do LM?
Ziemia po Vlackxie jest nie mniej spalona niż przed nim, a śmiem twierdzić, że nawet bardziej. Bo przed Valckxem mieliśmy chociaż kogo sprzedać, a teraz... Kirma...
No i jednego Valckxowego zawodnika - Meliksona, który notabene od co najmniej 6 miesięcy jakoś niespecjalnie błyszczy.
|
Gdyby Stan był dłużej i mógł realizować własną politykę to było by tak jak mówił w wywiadach, czyli długofalowa polityka transferowa, sieć skautingu, szkolenie młodzieży , czyli całkiem inaczej niż musiał robić teraz ...Ze Stanem mogliśmy budować normalny klub, ale widać lepszy Bednarz i Kapka...
Valckx realizował politykę doraźności Cupiała i tylko naiwni sądzą inaczej.
Problemy finansowe to mamy bo graliśmy w przeszłości z Levadią i w Sosnowcu, oraz że mamy taką cudną frekwencją, że zarobki nie równoważą sprzedania piłkarzy za ok. 7 mln euro (Marcelo, Brożkowie , Diaz, Głowacki) plus zyski z gry w kw. do LM i gry w LE to mit, ot płacimy za przeszłość a nie za teraźniejszość.
Parcie na LM Cupiał ma zawsze bo to możliwość odzyskania środków wydanych na Wisłę , sprawa długu/pożyczki. Teza że wymyślili to sobie Holendrzy to nonsens.
Holendrzy mogli tylko sprzedać Pawła Brożka i tyle, inne transfery z wyprzedaży były dokonane wcześniej, przed nimi. Mogli więc sprzedać Pawła Brożka i ...tyle. Co do Kirma to nie jest transfer Stana, coś ci sie pomyliło. A kogo można teraz sprzedać z transferów Stana, ano mimo narzuconej przez Cupiała polityki doraźności, możemy sprzedać … wszystkich , czyli 3 piłkarzy których sprowadził Stan, bo były to jedynie te 3 transfery gotówkowe (pozostałe to wypożyczenie i piłkarze z karta w ręku), czyli: Melikson, a w niedalekiej przyszłości Genkow oraz Jovanović (przypomnę raz jeszcze że to jedyne tylko te 3 transfery gotówkowe Stana, więc jak krytykujemy to trzeba wiedzieć co ).
W pół roku zdobyte MP i później najlepszy wynik w europejskich pucharach od 9 lat, doprawdy bardzo się trzeba starać aby podważyć sukces Holendrów, ale znając polskie malkontenctwo i niechęć do "obcych", to pewnie chętni do kwestionowania dobrych wyników się znajdą, a apoteoza Bednarza czy Probierza też mnie jakoś nie zdziwi, cóż ...internet przyjmie wszystko.
Ostatnio edytowane przez milosz : 08.04.2012 o godz. 15:50.
|
|