Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
0 22
Senior Member
 
 
Od: 05.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#20124
Stary 08.04.2012, 00:28
KOALIK napisał(a):Wyświetl post
Legia rozegrała osiem ligowych spotkań w tym roku i w jakim zagrała przekonująco? W żadnym (bo we Wrocławiu miała więcej Pietrasiaka niż umiejętności).

To jest najgorszy mistrz od wielu lat.

Czy po Legii widać jakiś pomysł na grę?


Nie. Taktyka według schematu ,,uda się na farcie - będzie dobrze, nie uda się na farcie - może następnym razem". Nie widzę po Legii różnicy na plus względem innych drużyn w ofensywie. Jestem prawie pewien, że gdyby Straka przed przerwą lub Jankowski po przerwie zdobyli gola, to Ruch by tego meczu nie przegrał, bo Legia miałaby ogromne kłopoty ze zdobyciem chociażby jednego trafienia. Mistrz, żeby w naszej lidze miał poniżej 60 pkt, to jest hańba i wstyd. To nie mistrz, tylko coś udające najlepszą drużynę w kraju. Legia będzie kolejnym słabym mistrzem. Na szczęście gorszym niż My w zeszłym roku. Czemu Legia będzie mistrzem? Nie dlatego, że jest najlepsza. Tylko dlatego, że jest mniej słabsza i ma więcej szczęścia niż inni (bardziej niż Wisła w zeszłym roku). Mistrz kraju musi mieć styl, musi często wygrywać pewnie, różnicą kilku bramek, mieć minimum 72 pkt i minimum 65 bramek na sezon. W ostatnich latach trwa zabawa: ,,Kto mistrzem, ten frajer" - bo nikt nie chce wygrać ligi. Ostatnim prawdziwym mistrzem była Wisła w 2008 roku.

Nie piszę tego z pozycji kibica Wisły (bo niestety wiem, że Legia grająca taki syf, to tak lepsza drużyna niż Wisła w tej rundzie). Najlepiej byłoby, gdyby anulować rozgrywki i nie przyznawać tytułu Mistrza Polski, bo żadna drużyna na niego nie zasłużyła.
W zasadzie mógłbym skwitować Twojego posta tym :

Ale wiem, gdzie jestem więc łaskawie wyboldowałem kilka rzeczy i idąc od pierwszego do ostatniego swoje trzy grosze dorzucę.

1. Co Legia ma zrobić by zagrać Twoim zdaniem przekonująco? Gdzie i ile wygrać? 2-0 u siebie z rewelacja wiosny, która leje Was ostatnio jak na zawołanie? Nie? To może przy 35 tysiącach kibiców przeciwnika zlać Śląsk 4-0? No, nie to też było słabe, bo Pietrasiak się potknął. To może granie jak równy z równym 9 na 11 z Mistrzem Polski na jego boisku? Też mało. Czy Ty się czytasz?

2. Najgorszy bo to nie Wisła? Tak się składa, że ma szanse przekroczyć 60 punktów i ma najmniej straconych bramek od wielu lat. Mało?

3. Nie wiem jakie Ty mecze oglądasz. Poważnie. Tak się składa, że mam 'przyjemność' i miewam przyjemność oglądać mecze mojej ukochanej drużyny od kilkunastu sezonów. Poza kultową ekipą z lat 90tych i ze dwoma rundami w XX wieku żadna Legia nie gra tak jak ta. Teraz gramy średnio, natomiast na jesieni widziałem Legię jakiej nie widziałem od kilku lat. Miała zajebisty styl, świetny odbiór piłki, natychmiastowe wprowadzenie jej do ataku i genialnego Ljuboję. Nie widziałem tak dojrzale grającej taktycznie Legii od paru sezonów.

4. Ale nie strzelił. Gdyby, jakby. Zesrał się. Jak wielu przed nim i kilku w niedalekiej przyszłości. Sorry, ale taka gdybologia to jest śmiech na sali, a nie poważna analiza.

5. A tam .......isz. Ostatnim mistrzem były Żydy w 96 jak masakrowały wraz z nami cała ligę na 30-40 punktów. Potem to już tylko komercha. Uwielbiam takie gadanie. Powiem Ci w sekrecie, że takich mistrzów już raczej nie będzie. Bo coraz więcej klubów z miejsc 4-12 ma kase, stadiony, sponsorów, dochód, piłkarzy z nazwiskami. Nie ma już kompletnej amatorki i rozwalanki połowy ligi 4-0.

6. Anuluj. A po wtorku anuluj puchar.

P.S. Żeby nie było. Legia nie gra super piłki. Ale gra najlepiej w Polsce. Przez cały sezon. Dzisiaj ze sobą grały dwie najlepsze drużyny kraju. Obie spotkają się w finale PP, możliwe że obie zajmą dwa pierwsze miejsca. Nie mówię, że wejdziemy do LM. Wątpie Ale na pewno nie mamy się czego wstydzić w porównaniu z mistrzami z ostatnich 10 lat.
Ostatnio edytowane przez 0 22 : 08.04.2012 o godz. 00:34.
Habemus Dubletum

LEG14


White Star Awards w kategorii:

Innowierca roku 2009
Innowierca roku 2011

Odpowiedz cytując