No, no, no ale sie porobiło. Tak czytam ostatnie posty i widzę, że do AS82 zaczęło powoli docierać, że Donald Tusk ze swoją ferajną go nie zbawi

. Czyzby efekt Wielkanocy ?
Ale przypominam sobi, że ten sam AS82 był kiedys zachwycony "wspaniałą" współpracą miedzy POlską a Rosją. Dlatego wklejam info o wspaniałym prezencie świątecznym (do wielkanocnego koszyczka) z ich strony dla braci POlaków:
Cytat:
Pierwsze rakiety S-400 w obwodzie kaliningradzkim
W obwodzie kaliningradzkim rozpoczęto w piątek rozmieszczanie ruchomych wyrzutni z najnowszymi rosyjskimi rakietami ziemia-powietrze S-400 - poinformował dziennik "Izwiestija", powołując się na anonimowych przedstawicieli władz wojskowych.
Ministerstwo obrony Rosji odmówiło skomentowania tych doniesień. "Izwiestija" nie podały, ile rakiet dotarło już na miejsce stacjonowania.
Rakiety S-400 mają zasięg do 400 kilometrów. Rozmieszczone są już wokół Moskwy; przewiduje się, że w bieżącym roku trafią również na rosyjski Daleki Wschód.
S-400 to rosyjski system rakietowy czwartej generacji typu ziemia-powietrze, opracowany przez Centralne Biuro Konstrukcyjne Almaz. Posiada on ogromne możliwości. Według źródeł rosyjskich, S-400 może jednocześnie namierzać i naprowadzać rakiety na 6 celów znajdujących się w odległości nawet 400 kilometrów.
|