Wyświetl pojedynczy post
Szpen
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: i don't give a fuck

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16475
Stary 06.04.2012, 21:47
Kocur napisał(a):Wyświetl post
Myślę że tu nie chodzi o porównanie do Niemiec ale chociażby do Czech.
Czechy rzeczywiscie dobrze sobie poradzili przez ostatnie 20 lat. Jednak jak spojrzec, nawet dobrze zarzadzany kraj nie potrafi szybko dogonic europy zachodniej. Zreszta nie ma co Nas porownywac z Czechami. Ich jest 10 mln. Wezmy pod uwage pracujacych - 5 mln. Sama Skoda zatrudnia u nich 28 tysiecy ludzi, z kooperantami bedzie pewnie 100 tysiecy. To nie ta skala co u Nas, gdzie mamy pracujacych 20 mln. Porownywac to mozna Nas z Hiszpania.
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Tylko leming może wybierać taką średnią do obliczania poziomu zarobków w Polsce.
mediana eliminuje tzw. "prezesów" którzy zaśmiecają średnia windując ją do góry.