Gwiaździsty napisał(a):

twoja tez jest z dupy, jeżeli bazujesz na tym arcie ... co to za porównianie? ja rozumiem, jakby pokazał dane mówiące ze pensje stoją, a inflacja tak skacze, ze na chleb z tej pensji nie starcza. Ale jak widać nie masz takich danych. Ja za to mam odwrotne dane. Pensje rosną, choćbyś zaklinał rzeczywistość.
tutaj inaczej opisują ...
W Polsce jest tanio, ale i tak stać nas na mniej niż innych - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
Dziennik porównał ceny w pięciu państwach należących do Unii Europejskiej: Polsce, Czechach, Hiszpanii, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Okazuje się, że zdecydowana większość towarów jest u nas tańsza niż na Zachodzie.
Koszyk najpopularniejszych artykułów spożywczych i kosmetycznych kosztuje w polskim markecie 147 zł i jest o trzy złote tańszy od czeskiego. Na Wyspach Brytyjskich za podobne towary trzeba zapłacić ponad 250 zł, a w Niemczech powyżej 180 złotych.
http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-w-...ych,nId,596510
powyższe i tak nie zmienia faktu, że Polsce zajmie jeszcze wiele czasu nim dogonimy Europe zachodnia. Choć pensje rosną, a mediana (nie mylić ze średnią jak gość pokroju Drozda) jest coraz wyższa, to bardzo dużo nam brakuje do szczęscia. Tylko, choćbyśmy srali kamieniami, nie nadgonimy tego szybko, tak już jest zbudowany świat i makroekonomia.