|
Drodzy, mam nadzieję że nie posądzacie mnie o tęczowe poglądy Palikota bądź nienawiść do krzyża. Jest wręcz przeciwnie, w każdej z tych spraw. Wspomniałem o tym, gdyż dotarła do mnie zapowiedź p.Kaczyńskiego, że 'krzyż tam będzie'. I chodzi mi o to, że kolejne szkody dla krzyża i Kościoła w Polsce mogą uczynić takie manifestacje. Nie chcę, jako katolik, oglądać więcej 'bitwy o krzyż', 'imprezy pod krzyżem' czy debaty medialnej o krzyżu na takim poziomie jak ostatnio. Przez coś takiego urósł Palikot, przez coś takiego urosły problemy: krzyża w Sejmie, religii w szkołach, funduszu kościelnego i innych. Może rzeczywiście ująłem to zbyt prowokacyjnie, za co przepraszam. Zaś sam marsz 10 kwietnia, z flagami, zniczami, transparentami - absolutnie tego nie neguję i popieram w walce o prawdę.
|