amauri1990 napisał(a):

|
Ale od krzyża jako symbolu swojej walki o prawdę to by się wziął i odpierwiastkował..
|
Chrześcijanie stawiają krzyże zmarłym, poległym. Palikotowców krzyż bardzo denerwuje (diabła też). Większość pomników poświęconych np. zołnierzom czy robotnikom ma krzyże. Np. złoż zażalenie o aż 3 krzyże Pomnika Poległych Stoczniowców w Gdańsku. Przeciez niejednego komucha ten symbol tez drażni.