Luu... napisał(a):

mogę wiedzieć skąd wiesz ile klub zarobił na biletach ? masz dostęp do faktur za organizacje meczów ? wynajęcie ochrony, rachunki za media itp. ?
bo jak policzyłeś że zarobiliśmy 6,5 mln , z UEFA 5,2-5,7, czyli z biletów 0,8- 1,3 mln Euro ?
|
Nie wiem tego, natomiast bazując na wiedzy z matematyki ze szkoły podstawowej umiem w przybliżeniu policzyć. A Ty chyba nie zdajesz sobie sprawy, jak duże to są wpływy.
Weźmy mecz rewanżowy z APOElem. Ceny biletów:
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...lety_na_apoel/
Ceny na poszczególne sektory różnią się w zależności od tego czy ktoś ma karnet czy nie i czy kupuje bilet normalny czy ulgowy. Przyjmijmy ostrożnie, że średnia cena sprzedanych biletów na trybuny C i G do 35zł (dużo karnetów i zniżek), na D i sektory rodzinne 50zł, na E 70zł (raczej bilety normalne, bez karnetów). Mnożymy teraz ceny przez liczbę miejsc na trybunach bo był komplet, i od sumy odejmujemy 7% Vat, aby obliczyć przychód.
Trybuna C: 5798 x 35 = 202 930
Trybuna D: 1857 x 50 = 92 850
Trybuna E: 8783 x 70 = 614 810
Trybuna F: 1854 x 50 = 92 700
Trybuna G: 5451– 2043 miejsca dla gości = 119 280
Suma 1 112 570 - 7% VAT = 1 043 990 (ponad milion netto). W rzeczywistości przychód netto raczej był wyższy, bo przyjęte tu średnie ceny są raczej ostrożnie, w rzeczywistości mogły być raczej tylko wyższe. Ponadto kalkulacja nie uwzględnia około 1000 dodatkowych biletów, które na ten mecz sprzedano na część sektora gości, na G4, oraz nie uwzględnia biletów gości. Można przyjąć netto wpływy z biletów w granicy 1,1-1,2 mln złotych (0,3 mln Euro) z tego tylko meczu. Co więcej - to nie jest przychód z tak zwanego dnia meczu, bo nie uwzględnia wpływów z reklam, prezentowanych na stadionie w trakcie meczu oraz z pamiątek klubowych sprzedanych w trakcie meczu. Razem z tym będzie jeszcze więcej.
Na Litex ceny były o około 1/3 niższe a frekwencja troche niższa, można zatem przyjąć wpływy z biletów w wysokości około połowy z tego co z meczu z APOELEm. Na Litwinów ceny w wysokości około połowy z tego co na APOEl, a frekwencja około pół stadionu, zatem można przyjąć wpływ w wysokości 1/4 tego co z meczu z APOElem.
Suma = 1,2 mln (AOPEL) + 0,6 mln (Litex) + 0,3 mln (Skonto) = ~ 2,1 mln złotych (0,5 mln Euro) wpływów netto (po opłaceniu VATu) od biletów z tych trzech meczów. Do tego należy doliczyć wpływy z reklam stadionowych i sprzedanych koszulek, pamiątek (wpływy dnia meczu). Później graliśmy jeszcze 4 mecze pucharowe, od których wpływy biletowe, z reklam i inne na 100% są większe, niż wyliczone tutaj z tych 3 meczów kwalifikacyjnych.
To są wpływy netto, od których należy odjąć koszty organizacji tych meczy. Może Ty je spróbujesz oszacować? Ja stawiam, że pokryją je wpływy z reklam stadionowych i sprzedanych w dniu meczu koszulek, pamiątek itp