Nie jestem pewien jak to wygląda w Wiśle, ale kluby wpisują do sprawozdania finansowego kwoty transferowe poprzez amortyzację piłkarzy (koszt transferu/okres kontraktu).
Czyli kupując takiego Jovanovica za 400 tys (czy ile tam) na 5 lat w sprawozdaniu w rubryce "amortyzacja piłkarzy" wpisane jest rok do roku 80 tys. Może też być amortyzacja progresywna jak robi to Napoli (40%, 30%, 20%, 7%, 3%).
Choć kasa wpłacana jest od razu.