|
Senior Member
Offline
|
#3213

02.04.2012, 12:12
|
.
zajacek napisał(a): 
|
Szkoda czytać te ... niemerytoryczne posty.
|
zajacek napisał(a): 
Ale gwoli sprostowania :
1. Wydatki na płace podawane są brutto i (prawdopodobnie) łącznie z ZUSem - być może nie jest to 35mln, ale pod 30 na pewno. I żadne to zdziwienie, bo Lech i Legia wydają podobnie (i podobnie jak Wisła będą musiały ciąć po kosztach)
2. 13 milionów, o których ktoś wspominał to wydawaliśmy dwanaście lat temu, dziesięć lat temu było to 15, osiem lat temu 17. W 2009 roku było 21,5 mln.
3. Dług Cupiała był przez lata denominowany w walucie i oprocentowany minimalnie - poniżej 3% rocznie. Podejrzewam, że od 2009 roku nic się nie zmieniło (dla porównania pożyczka Glazera, którą spłaca ManU oprocentowania była na 7%)
Apele pod tytułem "Nie wierzcie w te bzdury" to czysta demagogia bez pokrycia w faktach.
|
Piszesz że "prawdopodobnie", "być może", i to ma być wiarygodne. A być może jest dokładnie odwrotnie niż piszesz jesli przyjmiemy odwrotne założenia.
Skąd niby przekonanie że Twoje dane są prawdziwe, no sami skarbnicy Wisły na forum.
Rozumiem że apel dotyczy więc Twojego tekstu, a demagogią jest wmawianie ludziom że po Levadii byliśmy w komfortowej sytuacji budżetowej, a po sprzedaniu piłkarzy na kwotę ok. 7 mln euro i przychodach z kw. dl LM i z LE nagle mamy gorzej, już to kiedyś napisałem, jednak powtórzę ze gdybyśmy awansowali do LM to ... problemy finansowe byłyby jeszcze większe, a dlatego że B.C miałby jeszcze większe możliwości odzyskiwania długu i manipulowania opinią publiczną.
kacpaw91 napisał(a): 
|
Bronicie Stana opluwając właściciela..
|
No tak, bo "opluwanie" prze Ciebie Stana Valckx'a jest juz słuszne i właściwe, MP i najlepszy wynik w europejskich pucharach do 9 lat to w istocie powód do opluwania byłego dyr. sp. PSV. Co do Chin to rozumiem że każdy kto bierze intratna propozycje pracy jest już złodziejem, w insynuowaniu bardzo się starasz widzę.
Krytyka Cupiała jest merytoryczna a bzdurą jest jej nie merytoryczne podważanie (i pisze to z całym szacunkiem do jego zasług, ale ślepym na rzeczy złe które robi w kontekście Wisły być nie należy).
Ostatnio edytowane przez milosz : 02.04.2012 o godz. 12:25.
|
|