jova napisał(a):

A kiedy ja twierdziłem, że przynoszą straty? Moim zdaniem kluby piłkarskie w większości przypadków nie generują znaczących zysków. Zyski byłby wręcz dziwne - oznaczałyby, że pieniądze nie są inwestowane.
Nawet w sezonie 10/11, kiedy Man U zaliczył rekordowy przychód zyski były bardzo niskie w stosunku do ich budżetu.
http://www.guardian.co.uk/football/2...-premierleague
Wiadomo, jeśli czyta się uważnie i otworzy podlinkowanego w artykule PDF'a. 
Ogólnie masz rację, dług sam w sobie nie jest straszny, ale pieniądze wydawane na obsługę długu, to kwoty, o których często się zapomina. Proste podliczenia typu: 'zarobiliśmy 5 mln na transferach, 3 wydajemy na kontrakty, czyli klub ma 2 mln zysku' mają niewiele wspólnego z rzeczywistością.
|
Google mówi iż sprawozdanie finansowe SSA znajduje się w Monitorze B nr 944 z 2011r. data publikacji 2011-05-23. Pewnie też niedługo pojawi się za rok 2011 także ten tego ... tam pewnie znajduje się odpowiedź który z Was ma rację.
