Wyświetl pojedynczy post
Titto
Senior Member
 
Od: 07.2010
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12841
Stary 31.03.2012, 22:03
bonawentura napisał(a):Wyświetl post
Ale ile Łukasiewicz ma lat? To już jest, owszem, solidny ligowiec, ale do środka pola potrzeba nam defensywnego pomocnika z krwi i kości, takiego, który będzie w stanie rozbijać akcje rywali. Być może Wilk w tej chwili nie jest najlepszym rozwiązaniem - na rewolucję nas jednak nie stać, ale kolega wyżej poddał mi ciekawą myśl - sprowadzenia Mariusza Lewandowskiego. Pojawia się jednak pytanie, ile by on kosztował, bo mimo że ma 33 lata, radzi sobie pewnie całkiem nieźle i nie byłby do wyciągnięcia za drobne. Jednak środek pola to zawsze najważniejszy człon drużyny, więc myślę, że na pozycji defensywnego pomocnika zostaniemy wzmocnieni, pytanie teraz tylko kim? Musi być to doświadczony gracz, pod trzydziestkę, który będzie potrafił dobrze dogrywać i zarazem rozbijać akcje rywali. Nie macie kogoś jeszcze na myśli, kto mógłby taką pozycję u nas zajmować, a gra w lidze polskiej?
Z naszej ligi na defensywnego pomocnika najlepszym rozwiązaniem byłoby chyba ściągnięcie Jiri Bilka z Zagłębia Lubin, doświadczony kilka sezonów w silnej bundeslidze i na jej zapleczu, gdzie nawet nieźle sobie radził (mam na myśli fakt, że nie ograniczał się do grzania ławki rezerwowych ew. trybyn tylko faktycznie tam grał). Oprócz dobrej gry w defensywie dobrze radzi sobie z rozgrywaniem piłki, w ofensywie dużo większy potencjał niż Sobolewski czy Wilk z jednym albo drugim mógłby się fajnie uzupełniać. Podobne atuty ma Bruno Pinheiro z Widzewa zdecydowanie wyrasta ponad przeciętność pozostałych graczy cZERWONYCH. Techniką bije pół ekstraklasy na głowę. Oprócz tego Vlastimir Jovanović, który jednak trochę spuścił z tonu po b. udanym początku sezonu. Kaźmierczak byłby idealny, ale ten z zeszłego sezonu, bo w tym po kontuzji nie może złapać formy.
Można jeszcze poszukać na zapleczu ekstraklasy świetne recenzje zbierają wiekowi Beliancin i Nikitović (wybrany do 11 rundy w pierwszej lidze) ale oni są już po trzydziestce...
Poza tym z pierwszej ligi zainteresować się 19 - letnim Kopaczem i Andrzejem Witanem (też 11 rundy jesiennej) czy Janukiewiczem, bo ponoć z Kurto nie przedłużą kontraktu i to jest przesądzone, Jovanić jest słabiutki i powinni się z nim pożegnać, a przedłużenie kontraktu z Sergiejem też nie jest pewne.
Powód: odsyłacz
Ostatnio edytowane przez Titto : 31.03.2012 o godz. 22:08.
Odpowiedz cytując