szprotson napisał(a):

ale jakimi dokumentami miał to poprzez? Skany kontraktów 
Oczywiscie ze to jego własne przemyslenia, tyle ze ja o podobnych "przemyśleniach" slyszalem juz od kilku osób w tym pracownikow klubu.(np. wyjebanie Basałaja) Nie mowie ze macios pisze w 100% prawde, ale z tego co pamietam miał dosc dobre informacje w ostatnim czasie.
|
Wiesz jednak mimo wszystko napisał, że budżet płacowy na
sztab szkoleniowy i piłkarzy to 35 mln zł.... czyli delikatnie mówiąc jakieś 8,5 mln euro. W Wiśle nie ma kontraktów na poziomie Ljuboji, a w kadrze 25 zawodników są tacy jak Małecki (mowa o niecałych 100 tys. euro) czy Czekaj, Kurto, Brud i Michał Szewczyk - nie podejrzewam aby oni w 4 zarabiali więcej niż 100 tys euro..... Kontraktów w granicach 300 tys euro jest w Wiśle tyle, że pewnie można policzyć : Garguła, Jaliens, Lamey, Iliev, Pareiko, Melikson, Genkow i może Biton. Więcej niż 200 tys euro to zarabiają Sobolewski, Boguski i być może Wilk i Jovanović. Reszta już poniżej granicy 200 tys euro rocznie. Aby zebrać te 8,5 mln euro na wypłaty trzeba sie byłoby niźle natrudzić.
Do sztabu szkoleniowego nie zaliczam wszelkich pracowników klubu, więc te 35 mln zł wyglądają dziwnie. Zwłaszcza jak się pamięta raprot Deloitte, z którego wynikał, że Wisła miała najmniejszy wynik w zakresie kwot z budżetu przeznaczanych na wynagrodzenia piłkarzy.... Rozumiem, że nagłe zatrudnienie 4 zawodników spowodowało wzrost tego wskaźnika - zwłaszcza w odniesieniu do danych Deloitte z 2010 roku, gdzie stosunek płac w klubach do przychodów klubu w przypadku Wisły wynosił
48% !!!!!!!!!!!!!!!! Żeby było weselej - przychody za 2010 rok to było
27,2 mln zł
Jaką to dawało kwotę

? Jakieś niespełna 13 mln zł rocznie

? To nagle okazuje się, że nastąpił za rządów Basałaja wzrost wykładanych środków o ponad 2,5 raza
http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/202...,10287530.html