zolw napisał(a):

|
Właśnie ciekawi mnie jak to wygląda od strony prawno-finansowej, a ciężko znaleźć na ten temat informacje. Czy potentat może sobie po prostu wpompować pieniądze w klub, czy musi to robić na zasadzie pożyczki? Wiadomo, że taki Manchester City nie ma problemu z kasą, a zawsze jest podawane, że ma gigantyczny dług i kończy sezon ze stratami rzędu 100 mln. Niby inny kraj i inne prawo, a może sytuacja jest analogiczna?
|
Kompletnie nie wiem jak to wygląda od tej strony, ale na zdrowy rozum ja nie widzę problemu żeby ten potentat wpompował nawet miliard w jakiś klub spełniając swoją zachciankę i go przepier... Jego kasa, jego sprawa co z nią robi. I nic nikomu do tego ile kasy pompuje do jakiejś spółki skoro jest to prywatna działalność. Oprócz oczywiście Urzędu Skarbowego i odprowadzania od tego podatków
