Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
Arked
Senior Member
 
Od: 01.2003
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19845
Stary 29.03.2012, 16:34
Sartre napisał(a):Wyświetl post
Dodałbym jeszcze, że to też powinna być nauczka dla kibiców, którzy co okienko transferowe wygłaszają komunały, że "żeby się zwróciło, najpierw należy zainwestować" i domagają się wydawania milionów euro na piłkarzy, którzy później się zwrócą z awansu do LM. No tylko, że awansu do LM potem nie będzie (bo ligę wygra zarabiający 10x mniej Ruch, bo jakiemuś kolejnemu Jopowi piłka się odbije od głowy nie w tym momencie co trzeba, bo od LM będą dzieliły 3 minuty, bo 1000 innych powodów - piłka nożna, to nie matematyka), a zobowiązania finansowe zostaną.
Racja. Piłka nożna to ryzykowny biznes. Tylko, że do tej pory nadal nie doczekaliśmy się kogoś kto by te miliony wydał czy poważnie zainwestował.

emj10 napisał(a):Wyświetl post
W tym temacie ten mit chyba już był tyle razy obalonym, że wielu się nauczyło tego, że nie musi to być recepta na sukces. Tegoroczny przykład APOEL-u pokazuje, że mocna zajść wysoko nie łożąc na transfery wielu milionów co miesiąc, a budując latami zespół ze średnich zawodników ogranych w krajach, w lepszych ligach.
APOEL jednak troche pieniędzy na transfery wydał, a z całą pewnością grube pieniądze łoży na kontrakty. Prawdopodobnie więcej niż jakikolwiek polski klub. Masz natomiast rację co do konsekwentnej budowy zespołu. Na to trzeba kilku dobrych lat, czego polscy właściciele klubów chyba nie rozumieją.
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując