Wyświetl pojedynczy post
Tominho
Senior Member
 
Od: 07.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#927
Stary 29.03.2012, 12:24
mee napisał(a):Wyświetl post
"Wczoraj podczas meczu Milanu z Barcą Borek z dwa razy wspominał o jakiejś gierce (w dziada) treningowej Katalończyków, którą akurat podpatrywał. Podkreślał, że imponowała nie tyle technika co perfekcyjne wychodzenie pod grę!"
Nareszcie ktoś zauważył na czym polega prawdziwa siła Barcelony to jest przemieszczanie się bez piłki i chęć posiadania piłki - w każdym momencie są 2 lub 3 opcje BEZPIECZNEGO, krótkiego podania. Oczywiście że technika też, ale naprawdę warto przyjrzeć się temu jak ta drużyna porusza się po boisku bez piłki. Nie ma wcale szaleńczego biegania, jest ruch ale w sumie dosyć spokojny. Nie męcząc się z piłką Barca ma siłę na szybki pressing i odbiór. Niestety do tego potrzebna jest również inteligencja zawodników ;-). Niemal schematem w ataku jest mała gierka po jednej ze stron, ściągnięcie 4-5 obrońców, po czym długa piła na przeciwległe skrzydło. Oczywiście szerokość Nou Camp ma kolosalne znaczenie . Warto zauważyć że naprawdę ryzykowne podania zdarzają się dopiero w okolicach pola karnego przeciwnika.
Spostrzegawczy ten Borek, jak zauważył to dopiero wczoraj... Ja widziałem to już za czasów Rijkaarda

Jest jedna kolosalna różnica między naszymi kopaczami, a tymi z górnej półki (którzy przejawiają większą ambicję w poczynaniach boiskowych) i jeśli nikt im tego nie uświadomi, to nigdy nie pójdziemy naprzód.

Nasz piłkarz myśli tak: Podam do Jirsaka, a on pewnie poda do kogoś innego, bo dlaczego miałby zwalniać akcję i wracać z piłką w moją stronę? Na wszelki wypadek nie będę zmieniał pozycji, bo Jirsak może się pogubić i pójdzie kontra.

Piłkarz Barcy myśli trochę inaczej: Podam do Iniesty i wykonam 3 kroki w bok lub naprzód, żebyśmy mogli ładnie pograć z klepy.
Odpowiedz cytując