Tominho napisał(a):

Jeśli chodzi o Pazdana to brać i się nawet nie zastanawiać! Spokojnie zapełni lukę po Gervasio Nunezie, którego pewnie nie wykupimy. Ponadto przemawiają za nim sympatie klubowe (Wisła) i to, że jest Polakiem Podobało mi się też to, jak szybko podejmuje decyzje na boisku. Teoretycznie jest defensywnym pomocnikiem, ale dużo więcej wnosi do gry ofensywnej niż, np.Cezary Wilk. Do tego gracz uniwersalny i stosunkowo młody (24 lata). Nie pamiętam jak z jego kontraktem, o którym było tutaj chyba pisane. Jak za darmo, to świetna okazja na pozyskanie niezłego grajka.
|
Kończy się mu kontrakt w czerwcu
Tominho napisał(a):

|
Możemy sobie pluć w brodę, że nie wyciągnęliśmy przed sezonem Olkowskiego z Gieksy Katowice. On posiada wszystkie cechy skrzydłowego, których nie posiadają niestety nasi gracze, którzy podobno są skrzydłowymi... Dośrodkowanie w pełnym biegu, pojedynki 1 na 1 przy linii i dobra szybkość. Do tego może grać na prawej obronie i prawej pomocy. Jeśli Górnik nie chciałby za niego więcej jak 400 tys. euro, to na miejscu działaczy Wisły bym się nie zastanawiał.
|
Stan go obserwował bodaj w maju, czy w czerwcu. Sam wybrał się do Katowic, aby negocjować jego transfer.
Zobaczcie, że teraz mamy 22 bodaj piłkarzy na niezłych kontraktach. W następnym sezonie tak szeroka kadra nam się nie przyda. Zapewne z 6 miejsc zostanie zastąpione przez zawodników z MESA lub ew. nowych zawodników z niższych lig. To zawsze będą oszczędności. Schodząc z tych kontaktów zaoszczędzimy ok. 1 mln euro na sezon. Jeszcze jakby rozwiązać kontrakt jakimś cudem kontrakty Jaliensa i Garguły to możliwe, że w sumie zeszlibyśmy z kosztów o ~2 mln euro. To dużo.