mistico napisał(a):

|
Reprezentacja U-17 awansowała na ME.
|
Co ciekawe, blisko awansu do finałowego turnieju i najlepszej ósemki drużyn w Europie w tym roczniku są Gruzini, którzy najpierw zremisowali 1:1 z Hiszpanią, a teraz pokonali Anglię 1:0. Pozostał im mecz z teoretycznie najsłabszą w grupie Ukrainą - teoretycznie, bo właśnie trwa mecz Hiszpanii z Ukrainą i jest do przerwy 1:1, a nasi sąsiedzi zmarnowali karnego. Jak Gruzini ich pokonają, będą o krok od wyeliminowania trzech potęg w futbolu młodzieżowym.
To tak w ramach ciekawostki. Na ten moment w najlepszej ósemce drużyn U-17 w Europie znajdują się: Słowenia (gospodarz), Niemcy, Holandia, Islandia, Polska, Francja lub Szwecja, Węgry lub Belgia lub Rosja i zwycięzca wspomnianej przeze mnie grupy. Trzeba przyznać, że nasi młodzi piłkarze już teraz osiągnęli duży sukces.