Wyświetl pojedynczy post
Marszałek
Senior Member
 
 
Od: 11.2004
Skąd: C.K. Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18213
Stary 27.03.2012, 09:41
tofik napisał(a):Wyświetl post
Są zdolni Polacy szczególnie w 3ciej, 4tej lidze wiek 17-20 lat którzy często kończą kariery bo nie mają obrotnych menedżerów, brak im perspektyw rozwoju lub nie chcą kopać sie za ~ 700zł
Tylko trzeba ich wyszukiwać przez własny scouting, a nie wierzyć menedzerom którzy swój szrot forują do klubów. .
Takich Bunozów, Chavezów, spokojnie znajdziesz na boiskach wiosek wokół Krakowa. Problem w tym ,ze trzeba ruszyć się zza biurka i pojechać oglądać, szukać. Na miejscu Cupiała pierwsze co bym kazał Bednarzowi to jeżdżenie po miastach i miasteczkach w soboty oraz niedziele i oglądanie meczów niejednokrotnie bardziej zaawansowanych taktycznie niż to co obecnie widzimy na Reymonta. W sumie Probierz tez mógłby pojeździć, zawsze czegoś by się nauczył.

Jeździć, oglądać i na 30 chłopa jeden czy dwóch się znajdzie o umiejętnościach Bunozy, Chaveza czy Lameya. Nie wierzę, że aż tak ciężko znaleźć gości o tak marnych umiejętnościach. A ile kasy się zaoszczędzi ? Bo jak wydawać to na solidne wzmocnienia. Zamiast na gości o potencjale iście z okręgówki, czyli Chavez i Bunoza, wydawać setki tysięcy euro, to lepiej przeznaczyć to na gażę poważnego obrońcy,który już gdzieś coś grał i ma apetyt na więcej vide Marcelo. Wtedy to i kasa jest i widać po drużynie, że przedstawia jakąś siłę. Bo póki co to wydaje się kasę na głupoty, sorry ale tak to wygląda.

Ile poszło pieniędzy, wynagrodzenia, odstępne plus kasa dla agentów na takich tuzów jak Kirm, Bunoza, Lamey, Pajlic, Genkov, Chavez, Garguła ? Za tą zbieraninę podejrzewam, że spokojnie można by podpisać niezłej klasy dwóch grajków a w/w poszukać za grosze po okręgówkach czy 1 lidze. A i żeby nie było, że optuje tylko za Polakami, nie , mają grać najlepsi. Taki Nakoulma, nie grał przecież od razu z Zabrzu. A spokojnie widziałbym go zamiast Genkova o różnicy w cenie chyba pisać nie ma sensu.

Im więcej nad tym myślę i tak analizuje to nie dziwie się Cupiałowi że średnio podchodzi do wydawania kasy na transfery.
Ostatnio edytowane przez Marszałek : 27.03.2012 o godz. 09:46.
Wydarzenia nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, ale zawsze jest dla nich jakieś logiczne wytłumaczenie. Często nie jest ono krzepiące, ale zawsze logiczne.
Odpowiedz cytując