Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
KOALIK
Banita
 
Od: 02.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19769
Stary 26.03.2012, 22:31
Po Koronie najlepiej widać wpływ jaki odcisnął na niej trener Ojrzyński. Przez ponad rok pracy u wielkiego szkoleniowca z Holandii Maaskanta nie było widać efektów. W Koronie w krótkim okresie widać, że mają swój styl. Walka, determinacja, zawziętość. Rzeczy nieosiągalne dla Wiślackiego szrotu pokroju Kirma, który skompromitował się dzisiejszym wywiadem, Jaliensa, Lameya, Ilieva, Bunozy, Jirsaka, Bitona, Genkowa, Garguły i całej reszty. Po takim Korzymie, Kuzerze, Lisowskim, Vukoviciu i innych widać, że jak wychodzą na boisku, to nie po to aby człapać (jak Nasi), nie po to aby symulować (jak Nunez), nie po to aby przechodzić obok gry, tylko po to, aby na serio zapier..... na boisku przez mecz. Taki Korzym ma prawo być zmęczony w 75 minucie, bo wykonał kawał pracy. Pytanie, po czym Nasze Asy są wiecznie zmęczone jak nic nie grają(chociażby taki Iliev)?

Cieszy mnie, że biedne zespoły pokroju Ruchu, czy Korony walczą o mistrzostwo. To pokazuje, że wyniki mogą być jak jest świetna atmosfera w drużynie, obcokrajowców jest niewielu (a jeśli już są, to świetnie mówią po Polsku, a nie tak jak Nasi), a zawodnicy nie zarabiają po 300-600 tys.euro (jak z każdym okienkiem coraz większa liczba graczy w przepłaconej Wiśle, Polonii i Legii - Legia poszła drogą Wisły i przejechała się na dwóch gwiazdorach Novo i Blanco, którzy przypominają tylko duet J&L, a taki Kosecki w Lechii pokazuje, że dałby więcej drużynie Skorży niż B&N razem wzięci). To jest to, co gubi Polskie kluby - strasznie przepłacanie na zawodnikach z zagranicy, którzy szczyt formy mieli 5, 10 lat temu, a od tego czasu odcinają kupony od sławy. Tym więcej będzie pieniędzy w Ekstraklasie, tym będą kolejne ogromne niewypały (Jaliens, Lamey, Iliev, Novo, Dwaliszwili, Baruchyan, Blanco, itp.).

Wojciechowski zawsze się dziwi, że Polonia gra jak gra, ale kto dał Dwaliszwiliemu 625 tys. euro rocznego kontraktu? To jest tyle co prawie połowa podstawowego składu Korony, czy Ruchu.

W takiej Koronie, czy Ruchu widziałbym kilka wzmocnień od razu do składu Wisły (Piech, Jankowski - on oczywiście czysto teoretycznie, Zieńczuk, Lisowski, Korzym - czysto teoretycznie, Sobolewski).
Ostatnio edytowane przez KOALIK : 26.03.2012 o godz. 22:35.
Odpowiedz cytując