Ten wywiad jak i poprzednie wypowiedzi potwierdzają tylko ogólne zmiany jakie w Wiśle zachodzą.
Nie było szkolenia młodziezy i obiektów treningowych, ale poprzedni prezes przynajmniej przychodził z zamiarem zrobienia czegoś takiego. Został storpedowany przez Cupiała. Nowy nawet nie kryje, że nie ma o czym myśleć. Tymczasem są to sprawy podstawowe dla rozwoju sportowego i organizacyjnego klubu. Bazę treningową mają nawet kluby, które uznajemy za śmieszne.
W lecie odejdzie wielu zawodników, w tym co kilku decydujących o sile drużyny.
Diaz, Melikson, Nunez, Biton, Małecki, Lamey, Jirsak, Paljic, ich już zapewne nie zobaczymy jesienią. Lepsi czy gorsi, ale zastąpienie ich bez
Cytat:
|
szastania pieniędzmi na lewo i prawo.
|
zawodnikami z Polski niczego dobrego nie wróży. Wygląda na to, że Cupiał darował sobie stronę sportową i skupi się na "przetrawianiu" zawodników. Kupić, szybko sprzedać z zyskiem. To można robić nawet z pozycji ligowego średniaka. W końcu wg Bednarza Wisła była dobra,lepsza niz ta dzisiejsza, bo pomimo kompromitujacej porażki sportowo-finansowo-organizacyjnej miała
Cytat:
|
nawet 8-10 piłkarzy na sprzedaż, na których klub zarobił duże pieniądze
|
Tyle tylko, że Cupiał/Bednarz nie dostrzega prostej sprawy. Średniak ligowy bez systemu szkolenia nie przyciągnie młodego zdolnego Polaka. Bez boisk treningowych i zaplecza nie przyciągnie lepszego zawodnika z zagranicy. Nie darmo Stan jak zapraszał tu kogoś to prowadził go do knajpy w Rynku. Ładne miasto, ładne dziewczyny, dobre knajpy to był smaczek, który przyciągał a nie boiska i szkolenie i profesjonalny klub. Do tego dochodziła walka o lepsze cele sportowe. Zabraknie tego ostatniego to i najlepsza kolacja nie pomoże.
No i na koniec smaczek
Cytat:
|
Nie ukrywam, że jego autokratyzm jest mi na rękę, bo po trzech tygodniach pracy z drużyną widzę, że potrzebuje ona kogoś takiego. Drużyna, która wcześniej nie miała wizji tego, co dalej, teraz konsekwentnie dąży do celu, jej gra mogłaby być lepsza, ale nie mogę też wymagać cudów. Najistotniejsza jest chemia między zawodnikami i Probierzem. Drużyna potrzebowała takiego trenera, i na odwrót.
|
Cały fragment o Małeckim pominę milczeniem. Jak i o przyciąganiu nowych ludzi na stadion. Jeszcze kilka takich wywiadów, a zacznie tracić tych co ma.
Cytat:
Nie wierzę w ani jedno słowo Bednarza z tego artykułu, każde go kompromituje. Nadal pamiętam, jak "wspaniale" była przygotowana Wisła do walki o LM za jego czasów. I jakimi kompromitacjami sportowymi, finansowymi i organizacyjnymi (np: brak prawego obrońcy na kwalifikacje) to się kończyło.
On już pokazał, że jest człowiekiem niekompetentnym, podejmującym złe decyzje i wygadującym głupoty. Nie ufam mu, nie wierzę mu, nie cenię go. Nie ma za co.
On nie ma odpowiedniej wiedzy i merytorycznych kompetencji do oceny Stana Valcksa. Niczym nie zasłużył na swoje obecne stanowisko i władzę, którą dał mu Cupiał.
|
Nic dodać, nic ująć.