Wyświetl pojedynczy post
Worcester
Senior Member
 
Od: 03.2007
Skąd: z trybun

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16235
Stary 23.03.2012, 18:55
Bobek90 napisał(a):Wyświetl post
Racja, szlachta sama od siebie pewnego dnia by uznala ze jednak nie chce miec tych przywilejow. I ze lepiej zrzec sie ich. Po co je miec, jak mozna nie miec I kler, i monarchowie, i burzuazja (wiesz jak zyl przecietny robotnik w XIX wieku?).
Dlaczego nie zmienisz wyznania, i nie przeprowadzisz sie do jakiegos Iranu czy Afganistanu? Mentalnie pasujecie...

To ludzie ktorzy patrza naprzod, a nie wstecz, ciagna ten swiat do przodu. Tak bylo, tak jest, i tak bedzie.
Bobcio.

Jeśli pijesz do rewolucji przemysłowej, to odpowiadam Ci, że nic w tym wieku światu lepszego nie przytrafiło się.
To był wiek, w którym Stany Zjednoczone były prawdziwie wolnym krajem.
Był to też wiek, kiedy czarni pracowali w Ameryce Północnej. Popularnie zwani niewolnikami.
A teraz posłuchaj..
Niewolnik pracował, w zamian dostawał dach nad głową i pożywienie. Właściciel dbał też o jego zdrowie, bo za kolejnego musiałby zapłacić.
Polska 2012r..
Wielu rodaków uczciwie pracuje. Są niewolnikami państwa, które ograbia ich z dużej części pieniędzy, co prowadzi do tego, że brakuje im do pierwszego. Inni niewolnicy wyemigrowali.


Od czasu do czasu wchodzę tu i zawsze rzucasz się w oczy swoimi tęczowymi wpisami.

A teraz pochyl się nad niewolnictwem, rewolucją przemysłową i wszystkimi uciśnionymi. Chętnie się pośmieję.
"O, jakże szybko nastrój prysnął wzniosły!
Albowiem w kraju tym zaczarowanym,
gdzie — jak w złej bajce — ludźmi rządzą osły,
jakież tu mogą być właściwie zmiany?
Tu tylko szpiclom coraz większe uszy
rosną, milicji — coraz dłuższe pałki,
i coraz bardziej pustka rośnie w duszy,
i coraz bardziej mózg się staje miałki.
Tu tylko może prosperować gnida,
cwaniak i k...a, łotr i donosiciel ."
Janusz Szpotański