jova
Cytat:
|
Nigdy, bo LE nie istniała przed bodaj 2009.
|
Jak masz zamiar sie czepiac takich dupereli to moze warto zakonczyc ta dyskusje? To inaczej, kiedy ostatnio gralismy w pucharach do grudnia?
Cytat:
|
gdyby dojście do ostatniej fazy kwalifikacji LM gwarantowało grę w grupie LM lub LE, to osiągalibyśmy ten wynik regularnie.
|
My tu gdybamy czy gadamy o faktach? Jedyne co osiagala Wisla regularnie w ostatnich latach to spektakularne wtopy. Valerenga, Dinami Tbilisi, Levadia, Karabach... I uwaga, w czasach "karabachu" obowiazywal juz obecny system
Cytat:
|
Jeśli chcesz twierdzić, że "projekt holenderski" zakończył się w listopadzie, wraz z odejściem Maaskanta, to wyniki osiągane później nie są istotne, bo pracowali na nie inni ludzie.
|
Okej, zle sie wyrazilem. W listopadzie zaczelo sie rozmontowywanie tego projektu. Co nie zmienia faktu ze bilans jest korzystny: faza grupowa LE i MP.
Cytat:
|
Ile płaciliśmy za Głowę? Żurawia? Pakiet Zieniek+Dawidowski? Teraz wydajemy mniej na kwoty transferowe, ale płacimy znacznie wyższe kontrakty. Tamta Wisła nie była wyraźnie bogatsza od obecnej. Nie miała finansowo większego pola manewru.
|
Mi chodzilo o cos innego. Kiedys za wyrozniajacych sie graczy naszej ligi placilo sie duzo mniej niz obecnie. Teraz placi sie tyle, ze nas na nich nie stac.
Kiedys placilismy pilkarzom najwiecej w lidze. Dzis, mimo ze placimy wiecej niz 10 lat temu, nie placimy najwiecej.
Mowiac inaczej, dopoki nas bylo stac na wyrozniajacych sie graczy ligowych, dopoty to ten model jakos sie krecil. W obecnych czasach ten model nic dobrego nam nie przyniesie oprocz zastepu Cwielongow i Gargul...
Cytat:
|
Chyba, że chcesz twierdzić, że powinniśmy wzmacniać się głównie zawodnikami z ligi - wtedy rzeczywiście mamy gorszą pozycję, bo kilka klubów ligowych ma teraz bardzo wysokie budżety.
|
Nie chce tego powiedziec. Chce Cie natomiast odeslac do statystyk. Ile w Wisle Bednarzowo-Kapkowej sprowadzono wysokiej klasy obcokrajowcow? Myslisz ze teraz bedzie inaczej?
Cytat:
|
Kompromitacji z pasterzami nie było też w większości poprzednich sezonów. Wręcz przeciwnie - przy obecnym systemie rozgrywek regularnie gralibyśmy w grupie LE.
|
Levadia? Karabach? Co wtedy przeszkodzilo w tej regularnej grze w grupie LE?

Moze nasi pilkarze nie wiedzieli ze system rozgrywek sie zmienil?