Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
Bobek90
Senior Member
 
Od: 11.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19446
Stary 17.03.2012, 04:11
mr_kwolf
Tez mnie smieszy takie gadanie. Jesli poziom ligowy sie obniza, to czemu do jasnej ciasnej wyniki w europie sa coraz lepsze?

Tutaj macie suche fakty:
00/01 3.625 22 miejsce w europie
01/02 4.125 18 miejsce w europie
02/03 6.625 10 miejsce w europie
03/04 4.125 21 miejsce w europie
04/05 2.500 27 miejsce w europie
05/06 1.125 36 miejsce w europie
06/07 2.625 21 miejsce w europie
07/08 1.666 30 miejsce w europie
08/09 5.000 14 miejsce w europie
09/10 2.125 28 miejsce w europie
10/11 4.500 18 miejsce w europie
11/12 6.625 14 miejsce w europie

Jasno widac ze od sezonu 08/09 wyniki sa niezle (tylko jeden nieudany sezon), a w porownaniu z wynikami z lat 2004-2007 wrecz bajeczne. Malo tego w zasadzie jakby nie patrzec, poczatek XXI wieku (mitologizowany przez wielu) jest w zasadzie na tym samym poziomie... lub gorszym; w latach 2000-2005 tylko raz na koniec sezonu jestemy w pierszej "15" rankingu UEFA, podczas gdy w latach 2007-2012 jestesmy dwa razy w pierwszej "15" UEFA (swietne 10 miejsce w sezonie 02/03 raczej trzeba traktowac w kategorii... "awans Ziliny do LM"). Przy czym tendencja jest rosnaca. No i perspektywy znacznie lepsze. Nowa infrastruktura otwiera nowe mozliwosci, natomiast raczkujaca "kultura szkolenia" sprawia ze grupa mlodej i utalentowanej mlodziezy, zasilajacej ekstraklase, bedzie coraz liczniejsza*. Inna sprawa ze my z tej opcjii rezygnujemy...

*Raczkujaca bo tak po prawdzie wciaz bardzo malo klubow stawia na szkolenie i... w zasadzie tylko jeden robi to w sposob naprawde zdecydowany. Co nie zmienia faktu ze to... i tak postep. 10 lat temu nikt nic nie robil w kierunku szkolenia.

Reasumujac, mit o coraz nizszym poziomie mozemy wrzucic do kosza bo nie ma nic, nic a nic, wspolnego z rzeczywistoscia.




A wlasnie, chcialbym jeszcze na moment wrocic do "szkolenia" w Wisle. Podobno Cupial nie chcial inwestowac w szkolenie (nie chce?) bo rynek mlodziezy nie jest regulowany. To znaczy B.C uwaza ze sie nie oplaca szkolic, bo moga przyjsc "podle" potegi europejskie i pokrasc talenty
Dinamo Zagrzeb. Zna ktos ten klub? Finansowo i sportowa nasza polka (szkoleniowo juz zdecydowanie nie). Jedno nazwisko; Luka Modric. Chyba mozna nazwac tego goscia talentem, nie? I patrzcie panstwo, nikt go nie wykradl! Malo tego, sprzedali go za... 21 milionow euro.
No to po dzisiejszej wypowiedzi Bednarza (" Na pewno nie doczekamy się w najbliższym czasie wymarzonej przez większość Akademii. Bednarz bez ogródek na konferencji przyznał, że jest to temat bardzo na ten moment odległy.") chyba wiemy czego mozna oczekiwac za kilka lat? Jak ta Legia dalej bedzie rozwijala szkolenie (a dopoki bedzie ITI to bedzie na bank, bo szkolenie to "konik" Waltera) przy jednoczesnym olaniu sprawy przez nas, to... za lat 5-10 mozliwosc rywalizacji z Legia bedzie mrzonka... Bo jak? Z czym? Toz my nawet mozliwosc na sensowny scauting wlasnie razwalamy!

P.S
Boniek odnosnie szkolek zagranicznych klubow w Polsce:
Dzisiaj szkółki zagranicznych drużyn to… merchandising, a nie szkolenie. Jeśli mówimy o szkoleniu, to musimy sobie zdawać sprawę, że jakość bierze się z ilości. Kiedy Polacy zaczną aktywnie uprawiać sport, kiedy zaczną spędzać czas na powietrzu, to z tej ilości wyjdzie też jakość. Natomiast szkółki to zabieg marketingowy. Przecież Barcelonie nie chodzi o to, że ona wyszkoli w Polsce talenty. Spójrzmy na to inaczej – ci zawodnicy kształcą się, uczą, dojrzewają z myślą o Barcelonie. Z takiego jednego piłkarza rodzi się… sześciu kibiców, bo przecież on będzie kibicował Barcelonie, ale też jego rodzice, rodzeństwo, dziadkowie. Mówimy o kształtowaniu, wzmacnianiu brandu, o zabiegach mających na celu popularyzację klubu i zwiększanie przychodów.
Ostatnio edytowane przez Bobek90 : 17.03.2012 o godz. 04:16.
Odpowiedz cytując