Wyświetl pojedynczy post
funkykoval
Socios Wisła Kraków
 
Od: 05.2005
Skąd: Wrocław

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1270
Stary 14.03.2012, 15:56
kacpaw91 napisał(a):Wyświetl post
Postanowiłem sobie przypomnieć transfery Bednarza i podzielić je z perspektywy czasu na osiągnięcia i porażki. Nie był na pewno lepszy od Stana, ale czy był znacznie słabszy? Klasyfikacja z pewnością dla sporej części wyda się kontrowersyjna, ale mimo wszystko porównajmy te transfery z obecnym stanem rzeczy. Nie znamy także sum jakie pobierali z kasy poszczególni zawodnicy, a jakie pobierają teraz.

Sukcesy i sukcesiki:
- Marcelo (hit porównywalny do Maora)
- Diaz (kupiony za 300.000 euro, odsprzedany za prawie milion)
- Kirm (mimo wszystko za 400.000 euro niezły transfer, po ostatnim sezonie moglibyśmy za niego wziąć pewnie z milion, reprezentant Słowenii)
- Garguła (kto mógł przewidzieć kontuzję, wygraliśmy wyścig z Legią)
- Singlar (przyzwoity zmiennik)

W Wiśle słabo, lecz po odejściu okazali się znacznie lepsi:
- Niedzielan (podobnie jak w przypadku Garguły kontuzja, przed którą prezentował się dobrze, po kontuzji i odejściu z Wisły dobra gra)
- Dudu (po odejściu z Wisły prezentował się nieźle)

Ciężko ocenić:
- Jirsak (gdyby ten zawodnik przyszedł za połowę ceny zaliczałby się do sukcesów Bednarza. Kto wie jak potoczyłaby się jego kariera gdyby ktoś na niego naprawdę postawił)
- Cebanu (nic na nim nie straciliśmy, odszedł do Rubina Kazań, zawsze trzeci bramkarz i chyba niezbyt drogi w utrzymaniu)

Pomyłki transferowe, o których przekonaliśmy się po jakimś czasie (reprezentanci Polski, po niektórych można było się spodziewać więcej):
- Łobodziński (reprezentant Polski do wyjęcia za 400 tysięcy euro, dał ważne bramki w Gdańsku)
- Matusiak (jednak miał prawo spodziewać się więcej po nim)
- Jop (wiadomo ile odebrała nam jego główka, wiadomo także jak prezentował się wcześniej, jednak po kilku latach gry w Rosji nie wydawałby się to zły transfer, on miał być rezerwowym stoperem)

Totalne pomyłki transferowe:
- Beto
Co do sukcesików - Legia gdy staraliśmy się o Gargułe miała Iwańskiego. Singlar za wiele sobie nie pograł w Wiśle, ale pamiętam jego bramkę w Poznaniu z kuchenkorzem. Dudu Goal machine po odejściu z Wisły był gdzieś lepszy ? Przyszedł z ligi hinduskiej, odszedł do węgierskiej gdzie strzelił kilka bramek a teraz "szaleje" w lidze fińskiej - ot taki jego poziom....

Co do działaności transfeorwej Bednarza zapomniałeś kolego o 2 fantastycznych rzeczach:

1) Serial "Zatrudniamy konkurenta dla Pawełka" z udziałem takich tuzów jak Jans Vanstrattan, Ado Nurkovic plus jeszcze 19 innych tuzów
2) Kontraktowanie zawodników w sławnym sezonie Levadiowym tuż przed meczami el. LM albo i po tych meczach, dzięki czemu mialismy okazję zobaczyć Łobo w roli prawego obrońcy, bo Singlar kontuzjowanym był, a innych obrońców prawych Wisła nie miała.......

Tylko czekać na powtórkę....
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując