Wyświetl pojedynczy post
Lukasz
Senior Member
 
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#112
Stary 14.03.2012, 00:42
mihaq napisał(a):Wyświetl post
Wiadomo, albo może ktoś się domyśla, kiedy można spodziewać się nowego prezesa? Jak długo teoretycznie może trwać taki stan "bezkrólewia"?
Prezesa powołuje Rada Nadzorcza na Walnym Zgromadzeniu. Trzeba zwołać Zgromadzenie i wybrać Prezesa. (Członków zarządu powołuje i odwołuje rada nadzorcza, chyba że statut spółki
stanowi inaczej.) Teoretycznie/prawnie jest możliwe aby spółka funkcjonowała jakiś czas bez Zarządu, natomiast w tym czasie nie jest możliwe podejmowanie kluczowych decyzji (tylko Zarząd prowadzi sprawy spółki i reprezentuje spółkę).

Art. 383. KSH
§ 1. Do kompetencji rady nadzorczej należy również zawieszanie, z ważnych powodów,
w czynnościach poszczególnych lub wszystkich członków zarządu
oraz delegowanie członków rady nadzorczej, na okres nie dłuższy niż trzy miesiące,
do czasowego wykonywania czynności członków zarządu, którzy zostali
odwołani, złożyli rezygnację albo z innych przyczyn nie mogą sprawować swoich
czynności.

§ 2. W przypadku niemożności sprawowania czynności przez członka zarządu rada
nadzorcza powinna niezwłocznie podjąć odpowiednie działania w celu dokonania
zmiany w składzie zarządu.
Ostatnio edytowane przez Lukasz : 14.03.2012 o godz. 00:49.