|
Zderzak został usunięty, albo znudziło mu sie być zderzakiem.
Można mieć pretensje do Basałaja o to czy tamto, ale strategiczne decyzje nie on podejmuje. Nie ma bazy treningowej czy akademii dlatego, ze taka jest decyzja Cupiała. Basałaj jak przychodził wyrażnie mówił, ze zgodził się pod warunkiem, ze te dwie rzeczy będą. Został zablokowany i tyle. Nie było transferów, nie dlatego, że Valckx tak chciał, tylko dlatego, że taka była decyzja Cupiała. Robili dobrą minę do złej gry. I Basałaj i Moskal i Stan. Do kolekcji jeszcze tyko Stana brakuje.
Na pewno brak sponsora to minus dla Basałaja. I słaba frekwencja na meczach. Ale nie mógł przewidziec politycznej nagonki na kibiców. Do czasów tej nagonki frekwencja wzrastała na wszystkich stadionach, potem klapła.
Każdy następny prezes będzie miał tak samo. Cel LM, środków zero.
Ci którzy się cieszą, bo transparent itd. Obawiam się, że Basałaj przy każdym następnym prezesie to będzie króliczek. Zaostrzenie polityki wobec kibiców jest bardzo prawdopodobne. Pół bańki przeleciało koło nosa i odfunęło do Uefa. Boss takich rzeczy nie lubi.
Cupiał jest jaki jest. Ja nie mam złudzeń, może nie być Cupiała, ale innego nie będzie. Przynajmniej w najbliższym czasie. Mamy kryzys, nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie wydawał pieniedzy na klub, bo tam są fajni kibice.
|