Wyświetl pojedynczy post
wislak68
Senior Member
 
Od: 11.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16112
Stary 13.03.2012, 19:16
crux.a napisał(a):Wyświetl post
Naprawdę sądzicie, że opcja Palikota to dewiacja, niewiele znaczący margines skazany na wymarcie, a konserwatywno-narodowa prawica to światopogląd centralny, zbliżony do naturalnego, wyznaczający i przyszłościowy? Wydaje mi się, że jest dokładnie odwrotnie, że Bobkowi90, trzeba przede wszystkim powiedzmy 40 lat, żeby tę dyskusję wygrać.Niezależnie od tego, kto ma rację. Z góry uprzedzam, że nie identyfikuję się z żadną ze stron tej zabawy.
Moim zdaniem błędnie formułujesz pytanie.
1. Uważam że istnieje coś takiego jak "prawda obiektywna". Wynika z tego że prawdą jest nie to co sądzi większość ale to co tą prawdą zwyczajnie jest. Dlatego to że, być może, jakiś pogląd za 40 lat stanie się dominującym żadną miarą nie rozstrzyga o tym że przestanie on być dewiacją. Prawda jest taka że dewiacją zwyczajnie jest: jest nią obecnie tak samo jak będzie dewiacją za 40 lat, pomimo tego że wiekszość (to założenie) może być innego zdania.
2. Nie zgadzam się z poglądem że dewiacje w stylu Palikota mają przed sobą przyszłość. Jakiś czas temu bardzo fajny artykuł na ten temat popełniło Arcana (polecam). Być może z perspektywy malutkigo kraiku w degenerującej się Europie może tak to wygladać ale jest faktem że w liczących się obecnie częściach świata (USA, Japonia, Chiny) poglądy palikotowskie są w zdecydowanym odwrocie. Prawda jest taka że Europa (z naciskiem na Francja) jest w zasadzie ostatnia enklawą w której te dewianckie poglądy są jeszcze traktowane poważnie.
Ostatnio edytowane przez wislak68 : 13.03.2012 o godz. 19:54.